Boy uzatma tavsiyeleri

Daha fazla  
Merhaba ben Samet. 2006 yılında eylül ayında doğdum. Şu an boyum 1.63 civarında annem ve babam 1.60 boylarında genetiğim kötü benden küçük veya aynı yaştaki arkadaşlarım benden daha uzun ve kendimden nefret duygusu yaratıyor. Boyumun uzamasını istiyorum kesin çözüm nedir?

Merhaba ben Samet. 2006 yılında eylül ayında doğdum. Şu an boyum 1.63 civarında annem ve babam 1.60 boylarında genetiğim kötü benden küçük veya aynı yaştaki arkadaşlarım benden daha uzun ve kendimden nefret duygusu yaratıyor. Boyumun uzamasını istiyorum kesin çözüm nedir?
Kendinden nefret etmene gerek yok. Ben 1.70 civariyim etrafimda ki cogu kisi benden daha uzun ama boyum bana onlara karsi ceviklik sagliyor. Olumsuz bakmana gerek yok.
Yontemlere gelirsek beslenmene ve uykuna dikkat et ama genetiginde belli sonucta.

Dediğin gibi genetiğin iyi değilse pek fazla bir şey bekleme ama spor yapabilirsin basketbol, yüzme gibi sporlar yapabilirsin etkisi olur ama genetiğinden dolayı çok fazla bir şey bekleme beslenmene çok dikkat etmen gerekir erken uyu erken kalk sigara alkol gibi vücuduna zarar verecek maddeler kullanma her gün aralıksın en az yarım saat ip atlamanı tavsiye ederim etkisini görürsün ve son olarak dik dur eğik durma dik duramıyorsan bol bol barfiks çek.

Dediğin gibi genetiğin iyi değilse pek fazla bir şey bekleme ama spor yapabilirsin basketbol, yüzme gibi sporlar yapabilirsin etkisi olur ama genetiğinden dolayı çok fazla bir şey bekleme beslenmene çok dikkat etmen gerekir erken uyu erken kalk sigara alkol gibi vücuduna zarar verecek maddeler kullanma her gün aralıksın en az yarım saat IP atlamanı tavsiye ederim etkisini görürsün ve son olarak dik dur eğik durma dik duramıyorsan bol bol barfiks çek.

Dik durabiliyorum sıkıntı yok ama ben akşam kaçta uyuyup sabah kaçta kalkacağını bilmiyorum.

Dediğin gibi genetiğin iyi değilse pek fazla bir şey bekleme ama spor yapabilirsin basketbol, yüzme gibi sporlar yapabilirsin etkisi olur ama genetiğinden dolayı çok fazla bir şey bekleme beslenmene çok dikkat etmen gerekir erken uyu erken kalk sigara alkol gibi vücuduna zarar verecek maddeler kullanma her gün aralıksın en az yarım saat IP atlamanı tavsiye ederim etkisini görürsün ve son olarak dik dur eğik durma dik duramıyorsan bol bol barfiks çek.

Sağlığıma zarar verecek bir şey kullanmıyorum yüzersem uzar mı? Beslenme de ne yapmam gerekiyor?

Dik durabiliyorum sıkıntı yok ama ben akşam kaçta uyuyup sabah kaçta kalkacağını bilmiyorum.

Tavsiyem en geç 23.00'da uyu sabah 08.00'da kalk ama kalkmak için alarm kurma çünkü vücudun kendi kendine alışsın bir süre sonra kendin erken kalkacaksın

Tavsiyem en geç 23.00'da uyu sabah 08.00'da kalk ama kalkmak için alarm kurma çünkü vücudun kendi kendine alışsın bir süre sonra kendin erken kalkacaksın

Tamam. Beslenme olarak ne önerirsin bu arada kilom 67 bu aralar fazla hamur yedim kilo da vereceğim.

İp atlayamıyorum zıplasam olur mu?

Kendinden nefret etmene gerek yok. Ben 1.70 civariyim etrafimda ki cogu kisi benden daha uzun ama boyum bana onlara karsi ceviklik sagliyor. Olumsuz bakmana gerek yok.
Yontemlere gelirsek beslenmene ve uykuna dikkat et ama genetiginde belli sonucta.
Beslenme olarak ne önerirsin benim kilom 67 bu aralar fazla hamur yedim.Kilo vereceğim.

Bizim komşu çocukları vardı 3-4 tane, genetik olarak kısalardı, bir ilaç falan vermiş diye duymuştum doktor, uzadılar. Garip bir şekilde ince oluyorlar, bacak boylarını uzatıyorlar ama istersen dene bunu kardeşim.

Sağlığıma zarar verecek bir şey kullanmıyorum yüzersem uzar mı? Beslenme de ne yapmam gerekiyor?

Yüzmenin etkisi var kendim bizzat denedim ve gördüm ama IP kesin atla. Beslenme konusuna gelecek olursak sabah ve yatmadan önce süt iç "tam yağlı süt" kahvaltıda yumurta, peynir, pekmez, tereyağı kesin ye. Et, balık gibi yüksek proteinli yiyecekleri tüket. Lahana ye öğünler arasında kuruyemiş tüket. Hastaneye gidip kan testi yaptır eğer vitamin değerlerinde eksiklik varsa ek olarak vitamin kullan son olarak balık yağını tüket kesin etkisini görürsün çok faydalıdır Not: Kilo aldırabilir

İnsanın büyüme hormonu salgıladığı saatler gece 10 ile 2 arası diye biliyorum ve vu saatlerde uyunan uyku diğer saatlere göre çok daha verimli ve günde 6 saat uyumak iyidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı