Boy uzatma tavsiyeleri

Daha fazla  
Merhaba ben Samet. 2006 yılında eylül ayında doğdum. Şu an boyum 1.63 civarında annem ve babam 1.60 boylarında genetiğim kötü benden küçük veya aynı yaştaki arkadaşlarım benden daha uzun ve kendimden nefret duygusu yaratıyor. Boyumun uzamasını istiyorum kesin çözüm nedir?

Şu an yine uzamıyorum çünkü ilacı bırakalı 2 yıl falan oldu. Normalde o yaşlarda birisinin hipofiz bezi %10 çalışması lazımken benimki %1-2 çalışıyordu. Yani ilacı bıraktığım an uzamam dururdu.

İlaç kullandım ve yatma saatime dikkat ettim.

Ben diğer arkadaşın dediklerini uygulayacağım bir uzama durumu olmazsa doktora görüncem kan tahlili yaptırırım doktora olayı anlatırım çözüm üretir.

Ailemin boylarını tam bilmiyorum. Babam galiba 1.70-1.72 gibi annemde 1.65-1.67. Senin boyun kaç?

Benim 1.63 2006 doğumluyum Konu ilk yazdığımı okumadınız mı?

İğrenç görüntüsü olacaksa uzamasın daha iyi. Ayrıca daha küçüksün uzar boyun.
Bu genetiklerle maksimum 1.72 falan olur dostum.
Ailemin boylarını tam bilmiyorum. Babam galiba 1.70-1.72 gibi annemde 1.65-1.67. Senin boyun kaç?
Sen kullanmasan bile 1.80 civarında olurdun kardeşim. Kullanmana gerek var mıydı?
Kardeşimizin ise ailesinin genetik çok kısa 1.60

Ben diğer arkadaşın dediklerini uygulayacağım bir uzama durumu olmazsa doktora görüncem kan tahlili yaptırırım doktora olayı anlatırım çözüm üretir.

Özellikle yatma saatine dikkat et. Sporunu da aksatma fakat spor 2.planda olsun yatma saatin daha önemli. Bir de her ay evde ailenle beraber boyunu düzgünce sırtını duvara yaslayıp ölç ve not et.

Benim 1.63 2006 doğumluyum Konu ilk yazdığımı okumadınız mı?
En önemlisi de vakit kaybetmemen kardeşim ergenliğin 20 de biter ama 18den sonra yavaşlamaya girer.

Sen kullanmasan bile 1.80 civarında olurdun kardeşim. Kullanmana gerek var mıydı?

Hocam hipofiz bezim çalışmıyor nasıl 1.80 olayım :D şu an bile 1.80'e yakın bile değilim. Dediğim gibi ilaç kullanmadan önce yılda 1-2cm uzuyordum ilaçtan sonra ayda 1-2cm uzamaya başladım ve ilacı bıraktım ve yine uzamıyorum. İlacı bırakalı 2 yıl oldu belki 1 cm uzamışımdır.

Tamam önerin için sağ ol. Senin boyun kaç?

Şu an 1.70 olması lazım.

Dostum belli bir tedavi süresi yok. Tamamen senin yaşına ve boyuna bağlı bir durum. Mesela ben atıyorum 14 yaşında tedaviye başladım ve 16 gibi tedavi süreci bitti. Çünkü yaşım artık 16 olmuştu ve iğnenin etkisi yavaş yavaş geçiyordu (ergenliğin sonlarında olduğum). Normalde iğne sayesinde ayda 2-3 cm uzuyorsam yaşım ilerlediğinden dolayı artık 1 cm anca uzamaya başlamıştım. Bu yüzden tedavinin de sonuna geldik. Belki 1-2 sene önce tedaviye başlasam +20cm daha uzundum.

Hocam bilgilendirdiğiniz için sağ olun boyum yaşıtlarıma göre kısa değil 14 yaşında 1.74 ama genetikden uzama durur diye korkuyorum annem 1.65 babam 1.72 ve sülalenin çoğu kısa yakında ailemle konuşcam doktora gideceğim boyumun daha da uzamasını istiyorum inşallah yaz sonu gideceğim doktora.

Hocam bilgilendirdiğiniz için sağ olun boyum yaşıtlarıma göre kısa değil 14 yaşında 1.74 ama genetikden uzama durur diye korkuyorum annem 1.65 babam 1.72 ve sülalenin çoğu kısa yakında ailemle konuşcam doktora gideceğim boyumun daha da uzamasını istiyorum inşallah yaz sonu gideceğim doktora.
Senin ihtiyacın yok kardeşim 14 yaş için 1.74 çok çok iyi. Muhtemelen 18 yaşında 1.85-1.90 civarında olursun panik etmene hiç gerek yok.

Hocam gerek yok, doktora gitsen de sana ilaç vermezler 1.74 kısa değil ki. Eğer sen zaten 14 yaşına kadar 1.74 olduysan uzamanda bir problem yoktur. Daha ergenlik çağındasın en az 5cm daha uzarsın ve en kötü 1.80 olursun. Zaten 1.80 ideal gerisi biraz fazla kaçıyor.

Senin ihtiyacın yok kardeşim 14 yaş için 1.74 çok çok iyi. Muhtemelen 18 yaşında 1.85-1.90 civarında olursun panik etmene hiç gerek yok.

Hocam genetikten çok emin değilim bizim sülalenin en uzunu 1.82 ben bu boyumu 12 yaşına kadar en az günde 2 saat bisiklet sürmeme bağlıyorum çünkü bacak gövde oranımda bacak çok daha fazla(bu arada bisiklet sürmek bacak boyunun uzamasına yardım ediyormuş)

Geri
Yukarı