Boy uzatma yöntemleri

Hocam süt için. Yanlış hatırlamıyorsam barfiks çekmek de bir yerde işe yarıyor.
1653514912630.png

Düzenli gece uykusunun etkilediğini okumuştum, özellikle gece 22:00 ve 02:00 araları sanırsam büyüme hormonunun en çok salgılandığı zamanlar. İyi beslenme de sanırım bunun bir parçası, ayrıca spor da etki ediyor sanırım(Basketbol, voleybol, futboll ve egzersizler falan sanırım yanlış bilmiyorsam.).

Düzenli gece uykusunun iyi geldiğini okumuştum, özellikle gece 22:00 ve 02:00 araları sanırsam. İyi beslenme de sanırım bunun bir parçası, ayrıca spor da etki ediyor sanırım(Basketbol, voleybol, futboll ve egzersizler falan sanırım yanlış bilmiyorsam.).
Kas yapmak gelişimi genç yaşlarda engelleyebiliyor ama spor etki ediyor orası doğru.

Saat 11de uyumuş ol,süt ve süt ürünleri tüket,sabah kalkınca zıplama hareketleri yap(internette vardır) bunlar yapabileceğin bazı şeyler ne kadar etkisi olur belli olmaz basketçilerin boyunun uzadığı da bir gerçek ilgin varsa baskete de başlayabilirsin.

Bu hurafe hocam boy kemikten uzuyor kas yapmak kasın hacmini büyütüyor ikisi alakasız şeyler ama tabi ki küçük yaşlarda büyük ağırlıklarla çalışmak sağlıklı değil.
Bende tam inanmıyorum engellediğine fakat yine de dediğiniz gibi küçük yaşlarda zararlı.

%20 biraz fazla geldi. Bilimsel dayanağı olan bir kaynaktan okumadıysanız o bilgiyi yok sayın. İnternet bilgi çöplüğü.

Kalsiyumdan zengin beslenmenin yanında bu yazı güneş ışığına maruziyet ve yüzme aktiviteleriyle geçirirseniz iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı