Boy uzunluğu genetik midir?

Sen kaç yaşındasın ve boyun kaç?

Üniversite son sınıf da bayağı iyiymiş hocam. Yani neredeyse 20'li yaşlarınızın ortasına kadar uzayacaksınız. Oldukça ilginç.

Kemik yaşım küçük olduğu için. Bu genetikle bu boyda olmam %1 gibi çok küçük bir ihtimal zaten ben hiç babasından kısa erkek görmedim.

Ayrıca kemik yaşınız kaç çıktı?

Kemik yaşım 15 çıktı 10cm kesin uzayacakmışım.
Hocam merhaba bende aynı sorunu yaşıyorum genlerimiz hemen hemen aynı bende doktora gideceğim sizin kemik yaşınız kaç çıktı acaba?

Kemik yaşım 15 sizin de çocuk endokrin bölümüne gitmenizi tavsiye ederim.

Kemik yaşım küçük olduğu için. Bu genetikle bu boyda olmam %1 gibi çok küçük bir ihtimal zaten ben hiç babasından kısa erkek görmedim.

Kemik yaşım 15 çıktı 10cm kesin uzayacakmışım.

Kemik yaşım 15 sizin de çocuk endokrin bölümüne gitmenizi tavsiye ederim.

Usta ben gittim röntgen çektiler boyun daha uzamaz dedi doktor büyüme plakların kapanmış dedi ailemde en kısa erkek 186 boyunda. Boyum annemden bile kısa daha uzamaz mı sence?

Usta ben gittim röntgen çektiler boyun daha uzamaz dedi doktor büyüme plakların kapanmış dedi ailemde en kısa erkek 186 boyunda. Boyum annemden bile kısa daha uzamaz mı sence?
Maalesef büyüme plakların kapandıysa ne yaparsan yap uzamaz. :( Sakın uzamayacak diye üzülme, git ve fitness filan yap, kendini geliştir.
Zaten boyun o kadar kısa değil ki, Türkiye ortalaması 1.65-1.70. Sen ayakkabı filan giysen 1.70-1.71 filan olursun zaten. Birde fitness filan yapıp vücut geliştirdin mi gayet güzel olur. Zaten artık üzülsen de üzülmesen de boyun uzamayacak, o yüzden üzülmen sebepsiz olur. :)

Şimdi öncelikle ben bu konuyu çok araştırdım büyüme plakları kapanması demek bacak boyun artık uzamaz anlamına geliyor. Fakat omurga boyunun uzama ihtimali var misal benim boyum şu an 167 iç bacak boyum 82 omurgam çok kısa doktor omurgamın bacaklarıma göre daha fazla uzayacağını söyledi. Bu arada ailen de geç uzayan oldu mu? Boyun annenden kısaysa daha uzayacağını düşünüyorum.

Şimdi öncelikle ben bu konuyu çok araştırdım büyüme plakları kapanması demek bacak boyun artık uzamaz anlamına geliyor. Fakat omurga boyunun uzama ihtimali var misal benim boyum şu an 167 iç bacak boyum 82 omurgam çok kısa doktor omurgamın bacaklarıma göre daha fazla uzayacağını söyledi. Bu arada ailen de geç uzayan oldu mu? Boyun annenden kısaysa daha uzayacağını düşünüyorum.
Dostum büyüme plakları kapandıysa vücudundaki kemiklerinin uzaması durur. Büyüme durması tek bacakta olmuyor ki.
Zaten sizin dediğiniz şey gibi bir ihtimal olsa doktor söylerdi ona, arkadaşı ümitlendirmeyelim boşa.

Reis neredeyse 2,5 yıl geçmiş aradan. Kaç cm oldun?

Geri
Yukarı