Boy ve kilo konuları neden arttı?

569801

Hectopat
Makaleler
4
Arkadaşlar tuhafıma gitti sizinle de paylaşmak istedim, son zamanlarda nereye baksam "boyum şöyle normal mi, kilom nasıl, 12 yaşında şu boy normal mi?" gibi konular görüyorum. Bence bir son verilmeli buna. Tamam konu dışı ama boy konuları bence saçma.

Toplumda ciddi bir boy baskısı var, özellikle ergenler arasında. 1.70 altı herkese sen kısasın diye etiketleniyor. O yüzden insanlar merak ediyor. Acaba normal miyim diye.

Arkadaşlar tuhafıma gitti sizinle de paylaşmak istedim, son zamanlarda nereye baksam "boyum şöyle normal mi, kilom nasıl, 12 yaşında şu boy normal mi?" gibi konular görüyorum. Bence bir son verilmeli buna. Tamam konu dışı ama boy konuları bence saçma.

Bu tür konuları görmeyi engelleyebilsek çok güzel olur aslında. Yani o konu açılmasın demiyorum isteyen konu dışı veya ilgilenmediği konuları görmezse güzel olabilir.

Çünkü ülkemizin insanları başkalarının ne düşündüğünü saçma bir şekilde önemsediği için boyları kısa olursa toplum tarafından ezik, uzun olursa üstün bir birey olacaklarını düşündüklerinden dolayı böyle bir şeyi soracak çevrelerinde bir kişisi bile olman bu aciz insanlar buraya technopat forum gibi alakasız bir yere yazma gereği duyuyorlar.

Foruma yeni gelenler benim de konum olsun diye beyin patlatıp aklına ilk gelen fikir olan boyum kilom kaç olur diye konu açıyor. Aslında kaldırılması ile ilgili öneri açtık ama hala kabul edilmedi.

Dış görünüşün çok daha önemli olduğunu düşünen bir nesil var maalesef o tarz konuları açanlarında ortalama yaşları 14-15 civarı.

Dış görünüşün çok daha önemli olduğunu düşünen bir nesil var maalesef o tarz konuları açanlarında ortalama yaşları 14-15 civarı.

Yaşları daha düşüktür. Ama hesaplarına baksan hepsi 23-25 yaş arası :D

Yeni konular

Geri
Yukarı