Boya BY-M1 yaka mikrofonu bilgisayarda çalışmıyor

Daha fazla  
Merhaba. Bu konuda açılmış başlıklarla kendime çözüm üretemedim. Mikrofonu normal şekilde mikrofon takma yerine takıyorum. Bilgisayar görüyor ve mikrofon takıldığını anlıyor fakat sesimi kaydetmiyor. Bir şeyler hatalı yani, sesimi almıyor bilgisayar. Telefonumda gayet güzel çalışıyor Boya BY-M1 ancak bilgisayarımda çalışmıyor.

Raltek Audio programını sildim ve yeniden yükledim, çok uğraştım ama bir türlü çözemedim. Bir de "LogiLink CA0020 4 pin 3.5 MM Stereo Dişi - 2 x 3.5mm Stereo Erkek, 0.15 M" isimli kabloyu da aldım, dönüştürücü olarak kullandım ama yine olmadı. Ne yapmalıyım, bilgisayarda yaka mikrofonu kullanamayacak mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende aynısını almıştım. Bende de çalışmadı. İade ettim.
Ya çok sinir bozucu, almadan önce birçok inceleme videosunu da izlemiştim. Kimse bahsetmemişti bu tarz bir problemden. Dönüştürücü ile çözülür deniyordu:(
Güncelleme: Mikrofonu iadeye gönderdim ancak iadem kabul edilmedi. Tekrar bana yolladılar mikrofonu. İki haftadır boş boş duruyordu, kullanmıyordum. Birden beynimde bir şimşek çaktı ve çözümü buldum! MEĞERSE BEN MİKROFONUN PİLİNİ TERS TAKMIŞIM!!! Çözüm bu kadar basitmiş, şu an çalışıyor bilgisayarımda ve sorun yok. Ek kabloya filan da gerek yokmuş.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı