Boyum Çok Kısa

Ben 14 yaşındayım 9. sınıf öğrencisiyim boyum 1.72 kilom 54. Dedem bildiğim kadarıyla 1.59'ken vefat etmiş. Babamın boyu 1.72 annemin ise en fazla 1.60 ama kuzenim var boyu 1.83 ve 16 yaşında. Geçen sene 1.70 iken 1 senede 13 CM boy attı. Amcam benle aynı boyda sen düşün yani. Genetik bile bazen tesadüf olabiliyor. Anne tarafıda önemli tabii ki.

Arkadaşlar 15 yaşındayım 9.sınıfa gidiyorum. Boyum 156 cm kilom 47 kg. Boyumun uzaması için ne yapmalıyım? beni görenler 6.-7. sınıf zannediyor.
Benim gibi birisi olduğunu görmek sevindirdi 1.56 boy 48.50 kilo 9. sınıf bende süt ürünleri bolca tüketmeye çalışıyorum sende yap ek olarak basketbol oynayabilirsin.

Bence fiziksel özelliklerine değil zihinsel özelliklerine önem ver. Benim de boyum 1.65 yaşım 42. Bu yaşa kadar (ilkokul birinci sınıf dahil) girdiğim her ortamda en kısa bendim. 30 yaşına kadar bu durumu sorun haline getirdim. İnsanlar bu yönümü görmesin diye akıl almaz konulara merak sardım ve birçoğunda başarılı oldum. Ancak sonra bir baktım ben hariç bu durum kimseyi rahatsız etmiyor. Dolayısıyla bu saplantıdan vazgeçtim.

Birçok konuda kendini geliştir ki insanlar fiziksel özelliğini değil "SEN"i konuşsun.

Diğer bir deyişle bu durumu fırsata çevirmek senin elinde

Tüketiyorum yoğurt hariç peynir,ayran,süt,et,yumurta. Her gün en az birisinden tüketiyorum.
Boy uzaması %80 genetik faktörlere bağlıdır. Yeme içme bu işin %20 luk kısmını oluşturur. Bu yeme içme de sadece bebekken anne sütünün karşılık geldiği %20 lik kısımdır. Anne sütü zamanında ve de yeteri kadar alındıysa işin %20 si tamamdır. Geri kalan %80 için yapacak bir şey yok maalesef :)

Yeni konular

Geri
Yukarı