Boyum ne kadar uzar?

Net bir şey diyemeyiz bu senin genetiğine bağlı. Ben 16 yaşımdan sonra 5-6 cm uzamıştım en az. Ancak bazıları 17'den sonra hiç uzamaz, bazıları yavaş yavaş 21'li yaşlara kadar uzar.

Boyun 21 yaşına kadar uzamaya müsait. Eğer her gün zıplar, düzenli beslenir ve düzenli bir uykun olursa boyunu daha fazla uzatabilirsin.

Merhaba bu kasım'da 15 yaşıma gireceğim 170 boyundayım babam 170 annem 163 dayım 185 kuzenlerim bayağı uzun ailedeki en kısa benim neredeyse sizce kaç cm uzarım?

Şurdaki yöntem bakabilirsiniz bu daha mantıklı geliyor bana şimdiki boyuda hesaba katıp hesaplıyor. 5 cm hata payı var.

Böyle konuların yasaklanması ve onaylanmaması lazım bence.

15 yaşında bunları düşünmek yerine biraz araştırma yapın. Cevabın ne olduğunu bulacaksınız zaten. Büyürken kemikleriniz ve kaslarınız geliştiği için boyunuz uzayacaktır halihazırda.

Şurdaki yöntem bakabilirsiniz bu daha mantıklı geliyor bana şimdiki boyuda hesaba katıp hesaplıyor. 5 cm hata payı var.

1.81m çıkıyor 5 cm hata payı var yaşasın 1.86 olabilcem🥳

hocam bu yöntem bana saçma geliyor ben 178'im, babamda 178, annem 164 ama bana tahmini boy 177-178 gösteriyor 14 yaşıma 5 ay var daha.
Tahmini yazmışlar çok detaylı araştırmadım. Ama bir tanesi farklı sonu çıkartıyor. Senin verdiğin ölçülere göre 185 gösteriyor sana.

Kardeşler arasında bile 5 10 CM fark olabiliyor. Yani çok ciddiye almamak lazım bu değerleri.

Yediğin yiyeceklere dikkat etmelisin. Düzenli ve sağlıklı beslenirsen 20-22 yaşına kadar uzayabilirsin. Ama bu uzama süreci insandan insana degişir.

Link verilen sitelere göre ortalama 6,5 cm daha uzunum ve yaşım 28.
İnsanlar 20 yaşına kadar uzarsın diyordu 17 yaşında uzamam kesildi.
Kimse net olarak boyunuzu bilemez.

Yeni konular

Geri
Yukarı