Boyum ve kilom çok az

BayramS

Kilopat
Daha fazla  
17 yaşındayım. Yaşıtlarım en az 170 cm iken ben 162 cm'yim. Kilom ise 47. Boy ve kilomun artması için tavsiyeleriniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Boyunu uzatıcak sporlar yap ve kilonun artması için abur cubur yeme sağlıklı kilo alma diyetleri uygula. Kendimden bir örnek vermek istiyorum 6. Sınıfa giderken mahalle takımında spora başlamıştım. Kaleci olarak oynuyordum. Ergenlik dönemim boyunca hep kalecilik yaptım dönemin de verdiği boy uzama etkisi ile kaleciliğin etkisi birleşince şu an lise son sınıfım geçen sene oynamayı bıraktım ve boyum anlık olarak 1.85 kilom 90. Kilom fazla onu da seneye halledicem inşallah.

Burada çok fazla değişken vardır. İlk olarak aile genetiği için bu boy normalse tıp çokta ilgilenmez. Fakat, ilk olarak ailenizin geçmişini ve şuan ki boylarına göre hesapladığınızda onlardan küçük iseniz bunların testleri çoğu hastahanede yapılıyor. Bence hiç gerekli bir şey değil sizin ancak yazmak istedim. Üstelik daha büyümek için çok fazla yıl var önünüzde. Bunu da ailenizin kaç yaşında gelişimi bitirdiğini öğrenebilirsiniz. Bu size ortalama bir değer verecektir. Benim her zaman dediğim gibi spor ve beslenme ikilisi. Kan testi yaptırınız bence ve folik asitten D vitaminine kadar çoğu şeye baktırın. Bu yaşta hiçbir şeyin az veya fazla olması istenmez. Sonrasında güzel bir beslenme ve dengeli spor, önünüzdeki yıllar içinde sizin olabildiğince yararınıza olacaktır. Beslenme ile ilgili incelikleri gittiğiniz spor okulundaki hocalara sorarak öğrenebilir veya yardım alabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

Kilo için, fitness/vücut geliştirme yaparak, düzgün beslenebilirsin. Durumun yok veya salona para vermek istemiyorsan vücut ağırlığı ile yapılan antrenman programları var. "Clean bulk" yaparak temiz ve sağlıklı kilo almış olursun. Boy için büyüme hormonunun payı önemli.

31 yaşındayım, 173'üm. Diyeceğim tek bir şey var, düşünme. Kafama takmaya başladıktan sonra 2 cm uzamadım. Bi de Sacred kitabını oku, kendini rahat bırak. Bazı şeyleri doğana bırakmak daha iyi, doğa işini bilir.

Bir de son olarak şu var; boyunu uzatacak hiç bir şey yok. Boy uzatan spor, boy uzatan gıda. Hepsi hikaye. Ancak! Boy uzamasını olumsuz etkileyen şeyler var, sağlıksız yaşamak, sigara, kimyasal maddeler, uyku düzensizliği vs. Bunları hayatından çıkarmak kendine yapabileceğin en güzel şey. Hiç bir şey değişmese sağlıklı, uzun bir hayat yaşarsın.

Boy %90 genetik %10 sağlıklı beslenme ve spor. Fazla kafana takma çünkü o %10'luk kısımla 2-3 cm uzayabilirsin. Kilo almak istiyorsan da 1 cicibebe paketi 800 kalori, 1 kurabi (etinin yeni kakaolu kurabiyesi) 1000 kalori. Günde 1 kurabi 1 cicibebe yeyip normal yemene devam edersen kilo alırsın. Bu hızlı yöntem, yavaş yöntem ise fitness yaparak kilo almak. O da bi haylı zor.

Boyunu uzatıcak sporlar yap ve kilonun artması için abur cubur yeme sağlıklı kilo alma diyetleri uygula. Kendimden bir örnek vermek istiyorum 6. Sınıfa giderken mahalle takımında spora başlamıştım. Kaleci olarak oynuyordum. Ergenlik dönemim boyunca hep kalecilik yaptım dönemin de verdiği boy uzama etkisi ile kaleciliğin etkisi birleşince şu an lise son sınıfım geçen sene oynamayı bıraktım ve boyum anlık olarak 1.85 kilom 90. Kilom fazla onu da seneye halledicem inşallah.
Lise 3. sınıfım benim de boyum 185 cm ama 2 yıldır 67-70 kg arasıyım, nasıl 90 kg oldun taktik versene? :D

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı