Boyumu kafaya takıyorum

Kİmyon

Centipat
Daha fazla  
Ben 14 yaşındayım ve 172 boyundayım genelde sınıfımdaki kişiler 160-165 boyunda ve ben bunu kafaya takmaya başladım bu kötü birşeymi dalga geçiyorlarmış gibi geliyor özgüvenime ciddi zarar vermeye başladı ve bunu düzeltemiyorum sınıfa girince kendimi sanki onlardan değilmişim gibi hissediyorum tüm bunlar bana asosyal olma isteği getirdi birden oyunlara sardım ve asosyal olmayacağımı düşünsemde kendiliğinden oldu eski arkadaşlarıma konuşamıyorum önceden çok sosyal olmama rağmen şimdi dışarı çıkamıyorum bunu düzeltmek istiyorum ama yapamıyorum aksinne geri tepiyor eski ben olmak istiyorum tüm bunların sorumlusu 2cm uzamış olmam mı ?

Hayır mesele uzamış olman değil. Normal biri olsa sınıftakileri pek sallamazdı diye düşünüyorum. Sana ters davranmaları belki ruhunu fazlaca incitmiş ve sen de içine kapanmaya başlamışsın. Neden aradığın için de meseleyi boyuna atıyor olabilirsin. Birilerine içini dökmeye çalış, belki konuşurken açılırsın da kendini anlatırken farklı bir yönünü bulursun da gerçekten neyden rahatsız olduğunu anlarsın. Tabi hala bütün bunların yalnızca boyundan kaynaklı olduğunu düşünüyorsan yazık sana. Boy gibi eğip büküp düzeltemeyeceğin bir faktörle ilgili yorum yapanları bu kadar kafaya takıyorsan hayatta başarılar.

Bence yaşıt sayılırız, 13,5 yaşım benim de 177'yim bazen deve falan deyip dalga geçtikleri oluyor ama takmıyorum bence sende öyle yap, takma bence başkalarını. İyi akşamlar:)
Ben 14 yaşındayım ve 172 boyundayım genelde sınıfımdaki kişiler 160-165 boyunda ve ben bunu kafaya takmaya başladım bu kötü birşeymi dalga geçiyorlarmış gibi geliyor özgüvenime ciddi zarar vermeye başladı ve bunu düzeltemiyorum sınıfa girince kendimi sanki onlardan değilmişim gibi hissediyorum tüm bunlar bana asosyal olma isteği getirdi birden oyunlara sardım ve asosyal olmayacağımı düşünsemde kendiliğinden oldu eski arkadaşlarıma konuşamıyorum önceden çok sosyal olmama rağmen şimdi dışarı çıkamıyorum bunu düzeltmek istiyorum ama yapamıyorum aksinne geri tepiyor eski ben olmak istiyorum tüm bunların sorumlusu 2cm uzamış olmam mı ?

Ben de kısa olduğunuz için kafaya takıyorsunuz sanmıştım...
Eğer kilonuz ve boyunuz birbiriyle uyuşmuyorsa kafaya takıp düzeltmek için çaba göstermeye başlayabilirsiniz. Kafaya takmaktan kastım psikolojik olarak olumsuzluğa kapılmak, içe dönük olmaya başlamak falan değil ha, sakın. Boyunuz yaşınıza göre gayet güzel bu arada.

Nüfusun yarısından fazlasında uzun boy takıntısı var. Büyük ihtimalle seni kıskanıyorlar. Ellerinde dalga geçmekten başka bir durum kalmıyor.

Geri
Yukarı