Boyun Askılı Bluetooth Kulaklık vs TWS Bluetooth Kulaklık

ElFerrari

Hectopat
Makaleler
1
Selamlar, elimdeki tek tarafı çalışmayan Hendest Huzen 01 kulaklığımı Enes Özen'in kullandığı aynı müzik ve aynı program ile teste tabii tutup averaj olarak 89 maksimum 96 dB gibi yüksek değerler aldım. Kulaklığımdan normalde memnundum ancak dediğim gibi tek tarafı ses vermiyor. Teknik servise durumu ilettiğimde bana kullanıcı hatası deyip 87 TL değiştirebileceklerini söylediler. Gerek kulaklığın tam kablosuz olmamasından mütevellit bu tarz sorunları yaşamaya açık olmasından gerekse sorun çıktığında teknik servisin kullanıcı hatası damgası vurmasından Haylou T15'i alma fikri var aklımda. Ancak dediğim gibi, T15'i almak istememin sebebi aslında eski kulaklığıma nazaran beni daha uzun götürebileceğini düşünmem. Tabi uzun vadede TWS kulaklıklarda da bu tarz sorunlar yaşanıyor mu bilmiyorum. Nasıl bir yol izlenilmeli sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Elinizdekini az da olsa para için çıkartmaya bakın, bütçeniz T15 kadar ise KZ S1D öneririm.
Evet bütçem T15'e kadar ama dediğim gibi TWS kulaklık almayı düşünmemin sebebi aslında boyun askılı olan eski kulaklığımdaki gibi tek tarafının bir yıl kullandıktan sonra bozulmayacağını düşünmem. Yoksa eminim ki Hendest Huzen'nin sesi bu iki kulaklıktan da iyi. Üstüne üstlük, teknik servisin benden değişim için istediği fiyatta bu kulaklıkların yarı fiyatını denk geliyor. Ancak tam kablosuz olmasından dolayı daha uzun ömürlü olacağı anlamına geliyor mu hâlâ emin değilim.

Bir tık daha uzun ömürlü olur TWS, boyundan asmalılara göre. Ancak aynı fiyata kablolu Sennheiser vs T15 dersek dayanıklılık konusunda, Sennheiser alır mesela.

Yeni konular

Geri
Yukarı