Çözüldü Boyutu büyük olan dosyalar sıkıştırılabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
1
Örnek vereyim. After Effects indiriyorum 2 GB, kuruyorum 10 GB yer kaplıyor. After Effects plugini indiriyorum 1 GB. Kuruyorum 10 GB. Bunun boyutunu düşürmenin bir yolu var mı? SSD 80 GB olunca böyle şeyler aramaya başlıyor insan.

Çözüm
Bu bilgisayar'da SSD'nize sağ tıklayın, özellikler deyin ve alt tarafta açılan pencerede içeriği sıkıştır benzeri birşey olması lazım onu işaretleyin.
Untitled.png
Özelliği gördüm de, bu ayar diskin içindeki tüm klasörlerimi sıkıştırıyor? Bilginiz varsa anlatabilir misiniz?
Evet öyle. İsterseniz sıkıştırmak istediğiniz klasöre sağ tıklayıp, özellikler deyip gelişmiş'e tıklayıp aynı tiki işaretleyebilirsiniz. Bu yalnızca o klasörü sıkıştırır.
Untitled.png

Özelliği gördüm de, bu ayar diskin içindeki tüm klasörlerimi sıkıştırıyor? Bilginiz varsa anlatabilir misiniz?
Evet, tüm klasörleri sıkıştırıyor. Özellikle sisteminiz HDD'li ise bunu işaretlemeyin. SSD'li bilgisayarımda da işaretlemiyorum, sıkıştırma sonucunda işlemleriniz daha yavaş gerçekleşir. Ama sonucunda daha fazla boş alan olur.

Edit: Arkadaşın dediği gibi eğer klasör sıkıştırma yaparsanız daha mantıklı bir tercih olur.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı