Bozuk batarya ile oyun oynamak

babylade

Picopat
Daha fazla  
2 Aylık aptopumun bataryasında sanırım biraz sorun var. Geçen gün şarj olurken bir anda 7'den 11'e atladığını fark ettim de emin olamadım acaba anlık bir yanlışlık mı yoksa batarya mı sıkıntılı diye. Ama bir hafta önce laptopu şarjda bırakmıştı kardeşim ve ben fark edip şarjdan çektiğimde laptop kapalı olduğu halde tutup kaldırınca ısındığını fark etmiştim ve sorduğumda yaklaşık 4 saattir takılı dedi bana. Sonra bu şarj atlama olayını fark edince izledim laptopu ama 3-4 gündür bir sıkıntı fark etmedim. Sorum şu ben bu laptopu direkt garantiye mi yollamalıyım ve şu anda LoL vs. seviyesi oyunlar oynasam cihaza zarar gelir mi? Teşekkürler.

Normal durumda ısınması normaldir, ama bu normallik his olarak fazla geliyorsa size garantiye göndermenizi öneririm bataryanın şakası olmaz. İlk aldığınız zamanla şu an arasında batarya süresinde bir değişim var mı?

Laptop bataryaları biraz sorunlu çıkabiliyor bu yüzden hep şarjda oynamak zorunda kalıyoruz bu da hem bataryayı zorluyor hem de laptopu ısındırıyor eğer batarya sıkıntılıysa garantisi ile değiştirmenizi öneririm laptop bataryaları çok sıkıntılı olduğundan bataryası patlama veya yanma gibi şeyler olabilir eğer bataryada sıkıntı yoksa laptop soğutucu kulanabilirsin.

Eğer benzer durum tekrar ediyor ve kullanım sırasında da batarya doluluk göstergesi ani düşüş yaşıyor veya %20-30 seviyelerinde kapanıyorsa batarya miladını doldurmuştur ki ürün yeni ise direkt garantiye yollamak daha yararlı olur ama bir kere gözlemlediğiniz bir durum ise ve 1 yılı aşkın süredir prize takılı cihazı kullanıyorsanız bataryayı kendiniz bozmuş olabilirsiniz. Onun için yine garantiye yollayabilirsiniz fakat kullanıcı hatası ise malum batarya ücretini sizden alırlar. (Bataryanın bozukluğunun cihaza zararı olmaz sadece kullanım sorunu yaşarsınız kısa vadede)
Not: Oyun oynuyorum ve batarya dayanmıyor o yüzden mecbur prize takılı oynuyorum diyor veya diyen varsa masaüstü bunun için var diye eklemek istiyorum.

Eğer benzer durum tekrar ediyor ve kullanım sırasında da batarya doluluk göstergesi ani düşüş yaşıyor veya %20-30 seviyelerinde kapanıyorsa batarya miladını doldurmuştur ki ürün yeni ise direkt garantiye yollamak daha yararlı olur ama bir kere gözlemlediğiniz bir durum ise ve 1 yılı aşkın süredir prize takılı cihazı kullanıyorsanız bataryayı kendiniz bozmuş olabilirsiniz. Onun için yine garantiye yollayabilirsiniz fakat kullanıcı hatası ise malum batarya ücretini sizden alırlar. (Bataryanın bozukluğunun cihaza zararı olmaz sadece kullanım sorunu yaşarsınız kısa vadede)
Not: Oyun oynuyorum ve batarya dayanmıyor o yüzden mecbur prize takılı oynuyorum diyor veya diyen varsa masaüstü bunun için var diye eklemek istiyorum.
Notunuzda geçtiğiniz olayı çok duyuyorum. İnsanlar oyun laptoplarını bataryada oyun oynamak için alıyorlar ilginç bir şekilde halbuki amacı mobilite iken.

Normal durumda ısınması normaldir, ama bu normallik his olarak fazla geliyorsa size garantiye göndermenizi öneririm bataryanın şakası olmaz. İlk aldığınız zamanla şu an arasında batarya süresinde bir değişim var mı?
Hayır normalde 2 el lol oynayınca 20lere iniyodu ve bu olayo fark ettikten sonra da 2 el lol atınca 20lere iniyor. Hayır normal bi ılıklık vardı sadece. Laptop 2 aylık.

Hayır normalde 2 el lol oynayınca 20lere iniyodu ve bu olayo fark ettikten sonra da 2 el lol atınca 20lere iniyor. Hayır normal bi ılıklık vardı sadece. Laptop 2 aylık.
Çok fazla obsesif olmaya gerek yok tavsiyem oyun oynayacağınız zaman bataryada kullanmamanız. Eğer sizi rahatsız eden durum varsa servise yollamanız sizi rahatlatıcaktır.

Çok fazla obsesif olmaya gerek yok tavsiyem oyun oynayacağınız zaman bataryada kullanmamanız. Eğer sizi rahatsız eden durum varsa servise yollamanız sizi rahatlatıcaktır.
Bataryada kullanma derken bataryayı çıkarmayı mı kastediyosunuz? Batarya çıkarmak garantiyi bozmaz mı?

Notunuzda geçtiğiniz olayı çok duyuyorum. İnsanlar oyun laptoplarını bataryada oyun oynamak için alıyorlar ilginç bir şekilde halbuki amacı mobilite iken.
Esasen mesele oyun oynatması değil zira laptop ve bataryası görevini yapıp 3-4 saat (ayarların yüksekte olduğu ve parlaklığın hatırı sayıldığı durumda) kesintisiz oynatıyor (durma göre biraz fazla biraz az) ama insanlar oyun bağımlılığından dolayı 7-8 saat hatta bazen tüm gün oynamak istiyorlar hal öyle olunca batarya sorunu belli bir süre sonra kaçınılmaz oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı