Bozuk ekran kartı diğer parçaları bozar mı?

halil333333

Decapat
Daha fazla  
Benim eski bir ekran kartı var. Çipin etrafına ısıl işlem uyguladım fakat takmaya korkuyorum. Anakart bozulursa yeni anakart almak istemiyorum. Sizce bozuk ekran kartını takmam bilgisayara zarar verir mi?
(Eski olan) ekran kartı ASUS n13219.
Anakart: Foxconn n15235.

Bu arada ekran kartının üstündeki tek 1 yeşil kondansatör var ve o da biraz yamuk duruyor. Diğer kahverengi kondansatörler dümdüz normal görünüyor. Kondansatörün üstündeki k yazılı plakanın bir kısmı içine doğru girmiş durumda. Kondansatörde herhangi bir şişme falan yok.

Son düzenleme:
Bozmaz bence. PSU iyi ise pek sorun çıkacağını sanmıyorum. Tabii anakart da önemli.

Çok zor bir soru. Normal şartlarda, yani en azından %99 hayır vermeyecektir. Sistemin güvenliği doğrudan anakart ve PSU'dan sorulur diğer parçalar kullanıcı daha çok. Fakat bir istisnası var mı bilemiyorum. Herhalde yoktur.

Bozmaz bence. PSU iyi ise pek sorun çıkacağını sanmıyorum. Tabii anakart da önemli.

PSU 300W'lık ve 2008'den beri açmadım içindeki parçalara dokunmadım haftada bir kere içine fön makinesiyle hava tutuyorum şuana kadar hiçbir sorun çıkarmadı
Peki Radeon 5450 HD mi yoksa N13219 mu hangisi daha iyi N13219 128 Bit diye biliyorum. Siz hangisini önerirsiniz (5450 pasif soğutuculu 44 derece üstüne çıkmıyor)

Peki Radeon 5450 HD mi yoksa N13219 mu hangisi daha iyi N13219 128 Bit diye biliyorum. Siz hangisini önerirsiniz (5450 pasif soğutuculu 44 derece üstüne çıkmıyor)
Hocam eski ekran kartları ile ilgili bilgim çok az.

Geri
Yukarı