Bozuk olabilecek bir disk sisteme zarar verebilir mi?

Sydraaa

Hectopat
Yer
Bursa / Eskişehir
Daha fazla  
Merhabalar. Önceki kullandığım sistemimde bilgisayar hep kapanıp duruyordu. Sorun %50 PSU. %50 HDD'dendi. Fakat ben bunu test edemedim. Direkt yeni bir sistem aldım zaten düşünüyordum işime geldi. O bozuk olabilecek diski temiz sıkıntısız çalışan bir sisteme taksam sistem zarar görür mü?

Hocam olabilir fakat diskte silinmemesi gereken yıllar öncelerine ait fotoğraflar var..
Sisteme zarar falan vermez. Donanımsal olarak soruyorsun, disk bozuk olsa da zarar veremez.
Sadece içinde virüs vs. varsa sıkıntı olabilir.
Ayrıca öyle kötü diskler gördüm ki anlatamam, içindeki 100-200 MB'lik dosyaları sadece bulması dakikalar sürüyordu. :)

Önemli fotoğrafları o diskte tutman hata o zaman.
Önceden o diskte duruyordu. O Bilgisayarı kullanıyordum. Böyle bir sorun ile karşılaşınca kaldı.

Sisteme zarar falan vermez. Donanımsal olarak soruyorsun, disk bozuk olsa da zarar veremez.
Sadece içinde virüs vs. varsa sıkıntı olabilir.
Ayrıca öyle kötü diskler gördüm ki anlatamam, içindeki 100-200 MB'lik dosyaları sadece bulması dakikalar sürüyordu. :)
100 200MB'lik değil benimki. En az 30GB'a yakın fotoğraf video var.

Önceden o diskte duruyordu. O Bilgisayarı kullanıyordum. Böyle bir sorun ile karşılaşınca kaldı.

100 200MB'lik değil benimki. En az 30GB'a yakın fotoğraf video var.
Benimki zaten en az 15 senelik bir diskti, ayrıca fazla taşınmıştı vs.
Diskin durumu ve özelliklerine göre değişir. Sıkıntı olmaz.

WD marka benim diskimde 15 16 yaşında bir şey olması lazım. Kasanın yanında 2006 çıkışlı yazıyor.
Tamam dostum. SATA'nın geriye uyumluluğu var zaten. Tak, kurtarabildiğini kurtar. Direkt yedekle çıkarabildiklerini. Oldukça uzun sürer ayrıca.
Bu diski bir daha çalıştıramayabileceğini düşünerek yap yani yaptıklarını.

Tamam dostum. SATA'nın geriye uyumluluğu var zaten. Tak, kurtarabildiğini kurtar. Direkt yedekle çıkarabildiklerini. Oldukça uzun sürer ayrıca.
Bu diski bir daha çalıştıramayabileceğini düşünerek yap yani yaptıklarını.
Hocam yapmasına yapacağım da bu yeni kasalarda PSU aşağıda üstü metal ile kaplı üstü güç kablosunu nereden çıkarabilirim bir fikrin var mı?

Geri
Yukarı