Bozuk PS4 tamire yollanmalı mı?

HakimBey

Hectopat
Kek günü
Daha fazla  
Ben 2 yıl önce PS4 almıştım. Sorunsuz çalışıyordu. Taki bu yıla kadar. Bu yıl konsol açikken cok elektrik gitti hem de cok. Coğu zaman gider gitmez çektim ama çekemedigim zamanlarda oldu. Ve cihaz eskiye göre daha cok ısınıyor. Bir uçak gibi çalışmıyor coğu oyunda ama eskiye göre daha çok ses geliyor. En çok da bundan Detroit etkilendi. Eskiden 30FPS çalışırken ortalama şimdi tahmini 20 15 FPS ortalama çalışıyor. Üstüne bir de bir kez kaplamalar gitti. Uzak cizim mesafesi inanılmaz düşüyor ve takılmalar oluyor. Bir de(tek bu oyunda oluyor) karıncalanma oluyor. Televizinla mı alakalı bilmiyorum karıncalanma sorunu ama tek bu oyunda var gariptir. Tlou1'de bir sıkıntı çıkarmadı. Ama Fall Guys'da PS4'ün ana menüsübe atabiliyor. Days Gone'da da (oynayalı 15 gün oldu tüm buglardan arındırılmış sürümü) bir kez kaplamalar gitti ve bazen altyazilar çıkmadı. Ara sahnelerde gidiyor alt yazı. Ama ben ara sahne olacak yerden ömce biraz beklersem sıkıntı olmuyor(HDD ile alaklaı olabilir).Ve Days Gone'da da takılmalar yaşadım. Bir de konsolun üstüne altına buz koyarak çalıştırıyorum belki ondan fan sesi yuksek olup hayvani degildir. Rocketleguede de FPS kayıpları var ama benim televizyon kötü oldugu için midir o pikselleri görmem emin değilim. Uzun lafın kısası konsolu tamire yollayayım mı?

Bir de bir daha bunun yaşanmaması için voltaj akimını düzenleyen priz yeterli mi yoksa güç saglayıcısı da alınır mı?

Geri
Yukarı