Bozuk RAM slotu görüntü verir mi?

Eutr61

Kilopat
2. slota 8 GB RAM takviyesi yaptım. İlk açılışta görüntü gelmedi. İkinci açılışta sıkıntısız görüntü geldi ama 30 40 Dk'da bir restart atıyordu Laptop. Sonra bir anda ekranı kaplayan renki çizgiler belirdi. Ben de RAM'da sorun vardır diyerek RAM'ı çıkardım ancak şimdi de orijinal RAM'ı ikinci slota takınca görüntü gelmiyor. Slot bozuk olsa ilk başta görüntü vermezdi diye düşünüyorum. Sizce sorun nerede?

Son düzenleyen: Moderatör:
2. slota 8 GB RAM takviyesi yaptım. İlk açılışta görüntü gelmedi. İkinci açılışta sıkıntısız görüntü geldi ama 30 40 Dk'da bir restart atıyordu laptop. Sonra bir anda ekranı kaplayan renki çizgiler belirdi. Ben de RAM'da sorun vardır diyerek RAM'ı çıkardım ancak şimdi de orijinal RAM'ı ikinci slota takınca görüntü gelmiyor. Slot bozuk olsa ilk başta görüntü vermezdi diye düşünüyorum. Sizce sorun nerede?

Sorun ekran kartında hocam ne RAM'i.

2. slota 8 GB RAM takviyesi yaptım. İlk açılışta görüntü gelmedi. İkinci açılışta sıkıntısız görüntü geldi ama 30 40 Dk'da bir restart atıyordu laptop. Sonra bir anda ekranı kaplayan renki çizgiler belirdi. Ben de RAM'da sorun vardır diyerek RAM'ı çıkardım ancak şimdi de orijinal RAM'ı ikinci slota takınca görüntü gelmiyor. Slot bozuk olsa ilk başta görüntü vermezdi diye düşünüyorum. Sizce sorun nerede?

Sistem özellikleri nedir makine DDR3 mü DDR4 mü slot arızası muhtemel.

Birebir aynı olayları yaşadım merak ederseniz konularıma bakabilirsiniz ben şu anda ram bozuk diyerek hareket ediyorum ama bilgisayarım yeni daha dün aldım o yüzden çok kararsız kaldım acaba benimde mi slotum bozuk.
Çalışan RAM'ı bozuk olduğundan şüphelendiğiniz slota takın. Görüntü gelmiyorsa slot bozuktur.
Sıkıntısız çalışıyorsa RAM sorunludur.

Geri
Yukarı