Bozuk RAM Slotu Tamiri

• Konuyu başlatan Cihat
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 58B
C

Cihat

Ziyaretçi
Ram slotumda sorun oluştu. Önceden rahatlıkla sorunsuz pc mi kullanabiliyodum. Kasam açık, tozlandıgını farkettim. İşlemciye de toz kaçmıştır dedim açtım temizledim felan sonra geri taktım pc açılmadı. RAM'in 1 tanesini çıkardım pc açıldı (bu arada 2 tane ram slotu girişi var) Soldakinde sorun yok ona takınca göriyor. 2 ram'ıda solda denedim, 2'sini de gördü fakat aynı anda 2 slotada ram takınca pc açılmyıor. RAM slotu yanmışsa RAM'ı görmez ve PC açılır diye umuyorum ama oraya ram takınca pc açılmıyor. RAM'ları başka pcdede denedim sorunsuz çalıştı. Ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ram slotumda sorun oluştu. Önceden rahatlıkla sorunsuz pc mi kullanabiliyodum. Kasam açık, tozlandıgını farkettim. İşlemciye de toz kaçmıştır dedim açtım temizledim felan sonra geri taktım pc açılmadı. RAM'in 1 tanesini çıkardım pc açıldı (bu arada 2 tane ram slotu girişi var) Soldakinde sorun yok ona takınca göriyor. 2 ram'ıda solda denedim, 2'sini de gördü fakat aynı anda 2 slotada ram takınca pc açılmyıor. RAM slotu yanmışsa RAM'ı görmez ve PC açılır diye umuyorum ama oraya ram takınca pc açılmıyor. RAM'ları başka pcdede denedim sorunsuz çalıştı. Ne yapabilirim .

Garantisi yok. Dediğiniz gibi baktım yamulan felan yok 2 tarafada ramı takıyorum kasa çalışıyor ekran gelmiyor sağ taraftaki bozuk olsa hiç görmez diye umuyorum ama 2 sinede takınca ekran gelmiyor.

Ram slotumda sorun oluştu. Önceden rahatlıkla sorunsuz pc mi kullanabiliyodum. Kasam açık, tozlandıgını farkettim. İşlemciye de toz kaçmıştır dedim açtım temizledim felan sonra geri taktım pc açılmadı. RAM'in 1 tanesini çıkardım pc açıldı (bu arada 2 tane ram slotu girişi var) Soldakinde sorun yok ona takınca göriyor. 2 ram'ıda solda denedim, 2'sini de gördü fakat aynı anda 2 slotada ram takınca pc açılmyıor. RAM slotu yanmışsa RAM'ı görmez ve PC açılır diye umuyorum ama oraya ram takınca pc açılmıyor. RAM'ları başka pcdede denedim sorunsuz çalıştı. Ne yapabilirim?
Hocam çözüm bulabildin mi? Şu anda aynısı başımda.

Merhaba arkadaşlar benim bir sorunum var. Asus P5Q SE2 anakartım var. 4 tane ram kullanıyorum. Yalnız bütün ramları tek tek denedim. A1 ile A2 slotuna bütün ramları takınca, hiçbir sorunla karşılaşmadım. Ne mavi ekran veriyor, ne de yaptığım testlerde sıkıntı çıkıyor. Akabinde B1 ile B2 slotuna takınca bazen sistem açılıyor. Bazen şifre ekranına gelmeden veya şifreyi girdikten sonra mavi ekran veriyor. Test yaptığım zaman ise donanım hatası algılandı diye uyarı veriyor. Kaç tane RAM denedim. Sizce sıkıntı slot mu bozuk ? Bozuk olan slot ekrana görüntü verir mi ?

• 2 GB 667 MHz
  • 2 GB 667 MHz
  • 1 GB 667 MHz
  • 1 GB 667 MHz
oqbNbt.jpg

Bütün RAM' lerin frekans ve kodları bu şekildedir.

Bozuk slot bende de daha yeni oldu görüntü vermiyor maalesef. RAM konusuna gelince RAM'ların Dual channel mı yoksa tek mi olduğu da fark ediyor diye biliyorum.

Geri
Yukarı