Bozulan Grub nasıl düzeltilir?

gümüşhaneli

Decapat
Yer
Morioh
Windows 7 kullanıyordum Manjaro Linux kurup Windows 7 üzerinden sildim.

Grub bozuldu ve Grub Rescue yazıyor ekranda Windows 7'yi bulup çalıştırıp Grub'u onarmam lazım.

Klavyede "(" yazmak için Shift+9'a basıyorum bayağı anormal virgülü falan bulamadım.

2 sorun var.

1: Hangi komutları gireceğim nasıl Grub'u onaracağım?

2: Tuşlar karışık virgülü bulamadım komutları girmek ayrı bir işkence. Belki klavye Türkçe olduğu içindir ama yerler bayağı karışmış. BIOS'tan klavye dili değişebiliyorsa onu da anlatır mısınız, veya tuşların yerini söyler misiniz?

Dipnot: Daha önceden bir sürü konu açtım Grup Rescue ile ilgili ama sorunu bilmediğimden, tam olarak anlatamadığım için çözüm bulunamadı.

Bu kadar zahmet bilgileri kurtarmak için.

grub rescue>

Yazısının üstünde bir şey yazıyor mu?

Bunu denediniz mi?

Grub rescue>

Yazısının üstünde bir şey yazıyor mu?

Bunu denediniz mi?

Bendeki legacy 1 tık farklı ama asıl sorun korsan Windows 7 kullanmam ve diskte gözükmemesi.

Dosya Ekleri

• IMG_20210403_221721.jpg
    IMG_20210403_221721.jpg
    207 KB · Görüntüleme: 36
Anladığım kadarıyla gruba hasar vermişsin. Bunu düzeltmek için Win 7 diski tak. Ardından klavye ve dil seçdikten sonra bilgisayarımı onar kısmından terminale girip birkaç kod yazacaksın. Kodları birazdan vereceğim.
Söylediğim şey Win 7 önyükleyicisini geri devreye sokmak yani grubin tüm kalıntılarını silmek içindir.

Anladığım kadarıyla gruba hasar vermişsin. Bunu düzeltmek için Win 7 diski tak. Ardından klavye ve dil seçdikten sonra bilgisayarımı onar kısmından terminale girip birkaç kod yazacaksın. Kodları birazdan vereceğim.
Söylediğim şey Win 7 önyükleyicisini geri devreye sokmak yani grubin tüm kalıntılarını silmek içindir.
Windows 10 ISO var çalışır mı?

Geri
Yukarı