Brave tarayıcı Technopat'a geç giriyor

Ester Hirsch

Hectopat
Yer
İsrail
Diğer tarayıcılarda hızlı giriyor ama sadece Brave tarayıcıda böyle oluyor neden olabilir? Sonradan oldu bu yaklaşık 1 aydır böyle. Tarayıcıyı sıfırladım yine aynı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Diğer tarayıcılarda hızlı giriyor ama sadece Brave tarayıcıda böyle oluyor neden olabilir? Sonradan oldu bu yaklaşık 1 aydır böyle. Tarayıcıyı sıfırladım yine aynı.
Brave Shield açık olabilir, bilgisayar hızına göre 1-2 saniye arasında geç giriyor sitedeki reklam ve izleyicileri engellediği için.

Tarayıcının kendine ait proxy ve DNS koruması olabiliyor, kapatıp bir daha deneyin.
Kurcaladım ama öyle bir ayar bulamadım. Bilgisayarın proxy ayarlarına yönlendiriyr o da otomatik zaten.

Brave Shield açık olabilir, bilgisayar hızına göre 1-2 saniye arasında geç giriyor sitedeki reklam ve izleyicileri engellediği için.
Hayır 1-2 saniye değil 1 dakika sürüyor. Ve site çok yavaş çalışıyor mesaj gönderirken veya bir konya girerken 30 saniye bekliyorum.

Haber sitesine mi yoksa sosyale mi geç giriyorsunuz?

İkisini de test ettim. Haber sitesinin kendine has bir hantallığı var. Özellikle siteyi ilk açtığınızda göze çarpıyor. Sosyal de ise herhangi bir yavaşlama görmedim. Test ettiğim tarayıcıyı insanlara yardım etmek, yeni gelen özellikleri denemek vb. için tutuyorum. Yani temiz kurulmuş ve ince ayar yapılmış bir tarayıcı.

Dark Reader açık olunca yavaş açılabiliyorlar. Bu tarz sitelere etki eden bir uzantınız var mı?

Önerdiğim ayarları kontrol eder misiniz?

Özellikle tarayıcı DNS ayarlarını kontrol edin. Türk Telekom DNS saçmalayabiliyor. AdGuard ya da Cloudflare DNS öneririm.

brave://settings/security

Screenshot_10.png

Ayrıca çerezleri temizlemek ve uzantıların bazı ayarlarını yedekleyip, kaldırın ve tekrar kurun. Eskiyen ve güncel çerezlerin karışması, sayfaların ya da tarayıcının yavaşlamasına yol açabilir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı