Brave Tarayıcısı BeinConnect Yayınlarını Açmıyor

Ludvig

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen5 5600 | XFX RX6600 8GB | 32GB HyperX Fury Beast | GIGABYTE B550M | 500GB SSD | Rampage Victory kasa ve dahili PSU
Meslek
Makine Mühendisi
Yayınlar açılmıyor. Flash eklentisine izin verdiğim halde player dahi gözükmüyor. Bomboş bir alan duruyor sitede. Oysaki Chrome ile sorunsuz bir şekilde izleyebiliyorum. Brave tarayıcısı da Chrome tabanlı diye biliyorum. Bu sebeple yayını neden oynatmadığını merak ettim.

Chrome tarayıcısı bileşenlerin de, Flash player yüklü geliyor.
Screenshot_3.png
Brave tarayıcısı Flash player desteği kesileceği için, bu bileşeni sunmuyor.
Screenshot_4.png
Brave tarayıcısı için ayrıca Flash player kurman gerekiyor.
Flash player seçeneğini çalıştırırken, seni yükleme sayfasına aktarması gerekiyor.
Flash player PPAI versiyonunu bağlantıdan yükleyin. Sonra tarayıcıyı yeniden başlatın.

Screenshot_2.png

Aralık 2020 Flash player desteği tamamen sonlandırılacak. Hadi çok eskiden yapılan Flash player oyunlarını anlıyorum. Yapımcıları oyunu saldığından, Unity web player ya da HTML5 aktarmıyorlar. Neden böyle dizi, film vb. izleme sitesi, video oynatıcısını değiştirmez. 😩

Son düzenleme:
Kurdum fakat aynı sorun devam ediyor.

Flash player ayarını, önce sor olarak ayarladınız mı?
Ayrıca site izin ver içindeyse, kaldırıp tekrar siteye girip izin almayı da deneyebilirsin.
En son olarak Brave kalkanları, Bein connect sitesin de devredışı bırakmayı deneyebilirsin.
Kod:
brave://settings/content/flash

Screenshot_5.png

O ekran bende bu şekilde. Dediğiniz her öneriyi de denedim. Ama üzüyor Brave. 😐

Engelle seçeneğinin yanındaki, simgeyi sağa çekin.
Bu arada bu özellik sadece Brave özel değil. Tüm Chromium tarayıcılar, varsayılan olarak Flash engelleyerek yükleniyor. Ayrıca harici bir site kullanmanıza gerek yok. Yorum yazılan yerin sol altından, Resim yükle diyerek rahatça forum üzerinden görsel paylaşabilirsiniz.

Bu durum beni aşırı soğuttu tarayıcıdan. Çok itici gelmeye başladı. Severek kullanıyordum oysa ki.

Engelle seçeneğinin yanındaki, simgeyi sağa çekin.
Bu arada bu özellik sadece Brave özel değil. Tüm Chromium tarayıcılar, varsayılan olarak Flash engelleyerek yükleniyor. Ayrıca harici bir site kullanmanıza gerek yok. Yorum yazılan yerin sol altından, Resim yükle diyerek rahatça forum üzerinden görsel paylaşabilirsiniz.
Önceden böyle bir durum yoktu. Yani ne bu flash engelleme merağı bu tarayıcıların.

Kalkanlar, video oynatıcısının sunucusunu engelliyor. Kapatıp öyle deneyin.
Sorun yaşadığınız siteleri, kalkanları kapatıp ya da sağ taraftaki menüden ''Arızalıyı siteyi bildir'' diyerek, Brave geliştiricilerine iletebilirsiniz.

Screenshot_6.png

Screenshot_7.png

Şaka gibi. :D Kapatınca sorun çözüldü. Bazen en kolayını düşünmek gerekiyor demek ki. Teşekkürler. 🤝

Brave kalkanların halen çok sorunu var. Düzeltmeye çalışıyorlar.
Bu arada Çerezler ayarını ''Tüm çerezlere izin ver'' olarak değiştirmeni öneririm.
Bu ayar çoğu sitede soruna yol açıyor.

Screenshot_8.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı