Brave uBlock Origin'e benzemeye başlıyor

Crownguard

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
3
Brave bazı özelliklerle en iyi reklam engelleyici uBlock Origin'e benzemeye başlıyor. Elbette reklam engelleme konusundan bahsetmiyorum.
uBlock Origin'de bulunan öge engelleme özelliği bir süredir Brave'de de var:
1670150269311.png

uBlock Origin'de öğeyi elle seçip engelleyebiliyorsunuz. Fakat Brave'de şu an elle seçip engelleme yok. Ayrıca nasıl engelleyeceğimi de bilmiyorum. Anca uBlock Origin ile bir öğe engelleyip kurallar bölümünden engelleme kuralını alıp buraya yapıştırırsak çalışıyor. Muhtemelen ilerleyen zamanlarda gelir. Çünkü yukarıdaki resimde bulunan bağlantıya girdiğinizde şöyle yazıyor:
1670150402742.png

Yukarıda bulunan nottan da anlıyoruz ki bu özellik daha erken aşamalarında.

Bu özellik ise uBlock Origin'de var mıdır bilmiyorum ama bugün bana bildirim olarak geldi. Kuvvetle muhtemel başka Brave kullanan arkadaşlar da bu bildirimi aldı. Benim normalde "i don't care about cookies" eklentisiyle önüne geçtiğim çerezleri de engelleyebiliyor artık:
1670150112410.png

Sadece uBlock Origin aktifken ve sadece Brave Kalkanlar aktifken aldığım sonuçları atıyorum.
Çerezler sağdaki listededir. Ne kadar az ise o kadar iyi anlama geliyor.
1670152146460.png
1670151493795.png
1670151604425.png
1670151733564.png
1670151930005.png

Brave bazı özelliklerle en iyi reklam engelleyici uBlock Origin'e benzemeye başlıyor. Elbette reklam engelleme konusundan bahsetmiyorum.
uBlock Origin'de bulunan öge engelleme özelliği bir süredir Brave'de de var:
Eki Görüntüle 1592853

uBlock Origin'de öğeyi elle seçip engelleyebiliyorsunuz. Fakat Brave'de şu an elle seçip engelleme yok. Ayrıca nasıl engelleyeceğimi de bilmiyorum. Anca uBlock Origin ile bir öge engelleyip kurallar bölümünden engelleme kuralını alıp buraya yapıştırırsak çalışıyor. Muhtemelen ilerleyen zamanlarda gelir. Çünkü yukarıdaki resimde bulunan bağlantıya girdiğinizde şöyle yazıyor:
Eki Görüntüle 1592858

Yukarıda bulunan nottan da anlıyoruz ki bu özellik daha erken aşamalarında.

Bu özellik ise uBlock Origin'de var mıdır bilmiyorum ama bugün bana bildirim olarak geldi. Kuvvetle muhtemel başka Brave kullanan arkadaşlar da bu bildirimi aldı. Benim normalde "i don't care about cookies" eklentisiyle önüne geçtiğim çerezleri de engelleyebiliyor artık:
Eki Görüntüle 1592842

Sadece uBlock Origin aktifken ve sadece Brave Kalkanlar aktifken aldığım sonuçları atıyorum.
Çerezler sağdaki listededir. Ne kadar az ise o kadar iyi anlama geliyor.

Konu o kadar saçma ki. Sanki oyun tasarımı gibi bir şey bu. Zaten yapabilecekleri bazı şeyler var, ayrıca en iyi reklam engelleyici demeniz garip. Brave çok daha iyi.

Konu o kadar saçma ki. Sanki oyun tasarımı gibi bir şey bu. Zaten yapabilecekleri bazı şeyler var, ayrıca en iyi reklam engelleyici demeniz garip, Brave çok daha iyi.
O manada dememiştim zaten. uBlock Origin'in sahip olduğu ekstra özelliklerden ötürü öyle dedim. Yoksa Brave uBlock Origin gibi reklam engelleyip bunu eklentisiz yapıyor ve meşhur tarayıcılar arasında en hızlısı.

O manada dememiştim zaten. uBlock Origin'in sahip olduğu ekstra özelliklerden ötürü öyle dedim. Yoksa Brave uBlock Origin gibi reklam engelleyip bunu eklentisiz yapıyor ve meşhur tarayıcılar arasında en hızlısı.
Ne yani yapabilecekleri 30 tane özellik var ise uBlock origin 28 Brave 25'e sahip ise ve Brave bu 3 özelliği de kendisine ekliyor ise benzemeye mi çalışıyor ?

Ne yani yapabilecekleri 30 tane özellik var ise uBlock origin 28 Brave 25'e sahip ise ve Brave bu 3 özelliği de kendisine ekliyor ise benzemeye mi çalışıyor?
Dostum Brave uBlock Origin'den çalıyor ya da uBlock Origin'e benzemeye çalışıyor demedim. uBlock Origin'i de Brave'in üstüne koymadım. Sadece uBlock Origin'de olan bazı şeylerin Brave de geldiğini söyledim.

Geri
Yukarı