Brodwell Sistem Toplama

Anakart olmıyabilir. Broadwell işlemciler 14 nanometre olucak. Kaç pin olduğunu bilmiyorum. Z97 çipsetinin Haswell Refresh için çıkarıldığını düşünüyorum. Bu yüzden işlemci çıkmadan anakart seçme.
Z97 anakartlar 14'lük broadwell ve 22'lik haswell refresh işlemcileri destekliyor. 8 serisi (şu anki) anakartlar ise devil's canyon kod adlı haswell refresh serisine destek veriyor.

Brodwelle haswell arasında %30 fark var diye duymuştum ondan bekliyorum.

Birde benim düşüncem herzaman şuydu tüm parçaları ileride değişebilirim yükselte bilirim ama anakartı işlemciyi değiştirmek icin ikisinide yenilemem gerek ondan hep ikisini yüksek tutarım. Bu yüzden deluxe anakartı seçtim herşeyi içinde barındırıyor. Bu sisteme yapacaklarım 4gb daha ram takarım ileridede ekran kartını değişirim tamam olur. :)
Seçtiğiniz anakart yerine MSI Z97 Gaming 5 veya Gaming 7 seçmenizi tavsiye ederim. Hem kaliteli anakartlar hem de test sonuçları oldukça tatmin edici. Böylece anakarttan kazandığınız para ile ramleri 4GB yerine 8GB (2x4GB) yaparsınız, anakartı da GTX760 yerine GTX770 yaparsınız. Böylesi çok daha mantıklı. Ekran kartını değiştirmeseniz bile ramleri 8 almanızı tavsiye ederim.
İşlemci olarak da hemen alacaksanız i5 4670K çok rahat iş görür. İlerde overclock da yaparsınız. Overclock da yetmemeye başladığı zaman işlemciyi değiştirir bir broadwell alırsınız.

97 serisi anakartlar hem Haswell Refresh'i, hemde Broadwell'i destekliyor. Şu an piyasada Gigabyte H97-HD3 var. 250TL civarında. Sata Express yuvası bile var. Aynı fiyattaki Asus, Msi rakiplerinde bile bu destek yok. Ona i7 4790 bir işlemci + GTX 770 çakarsın. 8GB Ram, 1TB Hard disk alırsın. SSD de sonra alırsın. Alacağın kasa sisteme yeterlidir. Şahsen bende onu almayı düşünüyorum. Canavar gibi sistemin olur. He ileride de illa broadwell alacağım diyorsan satarsın 4790'ı alırsın broadwell bi işlemci takar keyfine bakarsın.

97 serisi anakartlar hem Haswell Refresh'i, hemde Broadwell'i destekliyor. Şu an piyasada Gigabyte H97-HD3 var. 250TL civarında. Sata Express yuvası bile var. Aynı fiyattaki Asus, Msi rakiplerinde bile bu destek yok. Ona i7 4790 bir işlemci + GTX 770 çakarsın. 8GB Ram, 1TB Hard disk alırsın. SSD de sonra alırsın. Alacağın kasa sisteme yeterlidir. Şahsen bende onu almayı düşünüyorum. Canavar gibi sistemin olur. He ileride de illa broadwell alacağım diyorsan satarsın 4790'ı alırsın broadwell bi işlemci takar keyfine bakarsın.
Size katılıyorum hocam. Overclockla uğraşma niyeti yoksa hiç K serisi işlemci ve Z serisi anakart alınmamalı bence. Boşa masraf olur. Ben şahsen stok ayarlarda en iyi performansı almaktan yana birisiyim. Overclockla pek uğraşmam.
Eğer overclock yapılmayacaksa sizin yazdığınız anakart seçilebilir, eğer yağılacaksa (SLI yapılmayacaksa) MSI Z97 Gaming 3 son derece yeterlidir. Overclock + SLI yapılacaksa MSI Z97 Gaming 5 veya Gaming 7 seçilebilir. Yazdığım 3 anakart da iyi ve arkadaşın seçtiği anakarta göre gayet makul fiyattadır. Anakartta kazanılan paranın diğer donanımlara harcanması daha mantıklı olur. :)

Brodwelle haswell arasında %30 fark var diye duymuştum ondan bekliyorum.

Birde benim düşüncem herzaman şuydu tüm parçaları ileride değişebilirim yükselte bilirim ama anakartı işlemciyi değiştirmek icin ikisinide yenilemem gerek ondan hep ikisini yüksek tutarım. Bu yüzden deluxe anakartı seçtim herşeyi içinde barındırıyor. Bu sisteme yapacaklarım 4gb daha ram takarım ileridede ekran kartını değişirim tamam olur. :)

Anakartı Z97 Deluxe seçmek yerine MSI Gaming serisi seçmeniz daha mantıklı olur. Eğer SLI yağmayı düşünüyorsanız MSI Z97 Gaming 5 veya 7, SLI düşünmüyorsanız MSI Z97 Gaming 3 son derece yeterli olacaktır.
Maksimum 2680 TL olacak şekilde overclocklu ve 2500TL olacak şekilde overclocksuz bir sistem topladım sizin için. İki sistem de 5. nesil broadwell işlemcileri destekliyor. İki sistemde de ilerde yetmeme durumu olursa sadece işlemciyi değiştirmeniz yeterli olur. :)

Overclock için sistem:
i5 4670K işlemci
MSI Z97 Gaming 3 anakart
Gskill Ripjaws 8GB (2x4GB) 1600 Mhz Dual Kit Ram
Seagate Barracuda 1TB 64MB 7200RPM Sata 3 hard disk
MSI Frozr IV Gaming 2GB 256 Bit GTX 770 ekran kartı
Corsair 300R kasa ve dahili CX v2 600 (600W) 80+ Bronze güç kaynağı

Bu yazdığım sistem inventusta 2680 TL yapıyor. Bu anakartla crossfire yapabilirsiniz ancak SLI yapamazsınız. Eğer SLI yaparım diyorsanız anakartı MSI Z97 Gaming 5 yaparız. O zaman da toplam fiyat 2760TL yapıyor. Eğer 2500TL'yi geçmesin derseniz kasayı 300R+CX600 yerine 200R+VS550 seçebilirsiniz. O zaman 100TL civarı bir kazanç olur.

Overclocksuz broadwell işlemci destekli sistem ise şöyle:
i5 4690 işlemci
Gigabyte H97-D3H anakart
Gskill Ripjaws 8GB (2x4GB) 1600 Mhz Dual Kit Ram
Seagate Barracuda 1TB 64MB 7200RPM Sata 3 hard disk
MSI Frozr IV Gaming 2GB 256 Bit GTX 770 ekran kartı
Corsair 300R kasa ve dahili CX v2 600 (600W) 80+ Bronze güç kaynağı

Bu sistem 2512 TL yapıyor. İlerde 120GB veya 250GB bir SSD ekleyebilirsiniz. İşlemci yetmemeye başlarsa da bir broadwell işlemciyle değiştirirsiniz.

Size katılıyorum hocam. Overclockla uğraşma niyeti yoksa hiç K serisi işlemci ve Z serisi anakart alınmamalı bence. Boşa masraf olur. Ben şahsen stok ayarlarda en iyi performansı almaktan yana birisiyim. Overclockla pek uğraşmam.
Eğer overclock yapılmayacaksa sizin yazdığınız anakart seçilebilir, eğer yağılacaksa (SLI yapılmayacaksa) MSI Z97 Gaming 3 son derece yeterlidir. Overclock + SLI yapılacaksa MSI Z97 Gaming 5 veya Gaming 7 seçilebilir. Yazdığım 3 anakart da iyi ve arkadaşın seçtiği anakarta göre gayet makul fiyattadır. Anakartta kazanılan paranın diğer donanımlara harcanması daha mantıklı olur.

Yav onu geçtim 4Ghz işlemci. Neyine OC yapacaksın. Her türlü yeter.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı