BRTsvc.exe Güvenlik Sorunu Çözümü

Yer
Kuşadası
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Yaşanmışlıklar üzerinden size bunun belirtilerini söyleyeceğim.

• CPU / GPU kullanımı hiçbir şey yapmıyorken %100 olur.
  • Oyunlarda düşük FPS ve droplar yaşanır.
  • Video izlerken bile bilgisayar donar.

Yaşanan Sistem:

• ASUS X541U
  • 8 GB RAM
  • NVIDIA Geforce 920M
  • Windows 10
  • İ5 7. Nesil

Öncelikle hangi programda başıma geldiğini anlatacağım. oCam adlı uygulamayı denemek için bilgisayarıma yüklemiştim ve video izlerken bile donmalar ortaya çıkmıştı. Görev Yöneticini açtım ve ne göreyim, GPU, CPU, RAM %85'in üzerinde kullanılıyor. Ve orada hiç tanıdık olmayan bir "BRTsvc.exe" dosyası açtım. Yabancı forumlardan inceledim ve BitCoinMiner olduğunu öğrendim. Şimdi geçelim kaldırmaya. Görev Yöneticisini açıyoruz. BRTsvc.exe'yi buluyoruz. Görevi sonlandır diyoruz. Ardından program kaldırma bölümüne gelip BRTsvc'yi buluyoruz. Bulduktan sonra kaldıra basıyoruz. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Yakında resimli ve videolu anlatım gelecek. Konuyu inceleyen admin kardeşim sıkıntı olmayacaksa yabancı forum dediğim yerin linkini koyuyorum buraya sıkıntı varsa silin HOW to REMOVE "BRTSVC.EXE" Virus-CoinMiner (CoinMiner.BRTSVC.EXE)?

Son düzenleme:
Bahsettiğiniz dosya oCam yazılımına ait. Kesinlikle zararlı değil.
İnternette araştırdığıma göre BitcoinMiner diyorlar ve ayrı bir program olarak kuruluyor.Bilgisayarı çok etkiliyor. Kardeşim ama birde ben konuda anlattığımı yaptım ve oCam de bir sorun yok şuan bilgisayar takır takır çalışıyor ama BRTsvc 1.0.0.0 olunca biraz işler değişiyor.

"BRTsvc.exe" dosyasını silmeniz sonucunda yazılım etkilenmemiş olabilir. Farzedelim ki BitcoinMiner vardı sisteminizde. Bu dosyayı silince BitcoinMiner'in gittiğini inanmamı beklemeyin. Bu konuları sizinle tartışmam. Ben loglar üzerinden çalışırım. Gördüklerime inanırım.

"BRTsvc.exe" dosyasını silmeniz sonucunda yazılım etkilenmemiş olabilir. Farzedelim ki BitcoinMiner vardı sisteminizde. Bu dosyayı silince BitcoinMiner'in gittiğini inanmamı beklemeyin. Bu konuları sizinle tartışmam. Ben loglar üzerinden çalışırım. Gördüklerime inanırım.
Konu anlattığım gibi anlarsın anlamazsın o sana kalmış ama ben bu programı silmem sonucu bilgisayarımda performans artışı olduğunu ve internetten araştırdığım bilgilere göre konuştuğumu da asla unutmayın koyduğum linke basarak azıcık ingilizcen varsa ne olduğunu anlarsın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı