BT yöneticiniz Windows Güvenliği'ni devre dışı bıraktı

mokimano

Kilopat
Windows'un kendi virüs taraması ve Kaspersky taraması ile tam tarama yaptırdım hiçbir tehdit yok ve güvenlik ayarlarına baktığımda da tehdit yok eylem gerektirmiyor uyarısı veriyor. Fakat anlayamadığım bir görüntü var bu yüzde ve ünlem işaretli garip isim BT yöneticiniz dediği şey falan hiç anlamadım korkulacak bir şey var mı yardımcı olur musunuz?

Güvenlik.png

Son düzenleyen: Moderatör:
BT yöneticisi, bir şirketin elektronik ağlarının genel performansından sorumlu olan ve BT departmanının kuruluşun bilgi sistemleri gereksinimlerini karşılamasına liderlik eden kişidir.

O zaman format atıp çevrimdışı hesap ile kursanız iyi olabilir. Şirket sunucusuna bağlı olmadan ilk defa böyle bir olay görüyorum doğrusu.
Yani bir tehdit olduğundan emin miyiz format atmadan çözemez miyim durumu?
Windows'un kendi virüs taraması ve Kaspersky taraması ile tam tarama yaptırdım hiçbir tehdit yok ve güvenlik ayarlarına baktığımda da tehdit yok eylem gerektirmiyor uyarısı veriyor. Fakat anlayamadığım bir görüntü var bu yüzde ve ünlem işaretli garip isim BT yöneticiniz dediği şey falan hiç anlamadım korkulacak bir şey var mı yardımcı olur musunuz?

Eki Görüntüle 1015715
Lütfen yardımcı olacak yok mu?

Son düzenleme:
Ben de Kaspersky kullanıyorum. Tam olarak aynı olmasa da benzer bir uyarı bende de mevcut;
Ekran Alıntısı.PNG

Aşağıdaki konuda konu sahibi kullandığı antivirüsü kaldırınca düzeldiğini söylemiş;

O yüzden olabilir. Yardım eder misiniz? @Murat5038 @24099

Son düzenleme:
Sadece BT yöneticiniz demesi Kaspersky yüzünden olabilirdi fakat yine de garip bir şekilde arayüzlerin bozulması ve %d!s1 gibi isimlerin geçmesi beni rahatsız ettiği için windowsun kendisinden tamamen her şeyi sıfırladım, problem çözüldü teşekkür ederim herkese.

Daha önce açılan konulara baksaydınız anlardınız. Bu bir sorun değil önlemdir. AV yazılımı yüklediğinizde defender devre dışı kalır. İki AV yan yana durmaz diyoruz senelerce mantık yürütün biraz.
Orada farklı sembol olan da Defender'ın saçmalığı AV'nin ismini yazamamış o yüzden saçma sembol olarak gözüküyor.
Ortada bir sorun yoktu kısaca.

Geri
Yukarı