Bu bilgisayar klasörünün içi değişti

Darqx

Hectopat
Makaleler
3
"Bu bilgisayar" klasörü resimdeki gibi iyice dağılmış, biraz önce fark ettim. Normal haline nasıl getirebilirim?

Ekran Görüntüsü (16).png

Son düzenleyen: Moderatör:
OneDrive'dan veya Dropbox kaynaklı gibi çünkü Windows 10 üzerinde bu tarz durumlar genellikle onlardan kaynaklı oluyor. Microsoft'un veya Dropbox'un sitesinden araştırmanızı tavsiye edebilirim. Eğer yine çözüme ulaşılamaz ise OneDrive'ı kapatıp açmanızı öneririm. Konu ile ilgili çok bir bilgim yok.

OneDrive'dan veya Dropbox kaynaklı gibi çünkü Windows 10 üzerinde bu tarz durumlar genellikle onlardan kaynaklı oluyor. Microsoft'un veya Dropbox'un sitesinden araştırmanızı tavsiye edebilirim. Eğer yine çözüme ulaşılamaz ise OneDrive'ı kapatıp açmanızı öneririm. Konu ile ilgili çok bir bilgim yok.

Demek istediğim yan taraftaki şu listemsi şeyler yok. Ve evet OneDrive'ı yükledikten sonra oldu, format attım fakat bundan önce de kullanıyordum böyle bir şey yoktu.

f824737b-1c84-9a5f-929c-7c3a3cb60391 (2).png

Ek olarak OneDrive'ı nasıl kapatacağımı biliyor musunuz?

Son düzenleme:
Demek istediğim yan taraftaki şu listemsi şeyler yok. Ve evet OneDrive'ı yükledikten sonra oldu, format attım fakat bundan önce de kullanıyorum böyle birşey yoktu.

Ek olarak OneDrive'ı nasıl kapatacağımı biliyor musunuz?

Eki Görüntüle 982263
Gizli simgeleri göster yazan yere basın (aşağı taraftan). Orada bir bulut logosu olacak üstüne gelince OneDrive yazar zaten. Ardından ona sağ tık yapın ve OneDrive'ı kapat butonuna basın. Daha sonra görev yöneticisini açın ve "Başlangıç" sekmesinden OneDrive'ı devre dışı bırakın.

1618844189266.png

Yukarıya doğru olan ok tuşuna basın, Discord logosunun yanında olan. Evet yedeklenmeyecek ama siz onları bir USB belleğe veya Dropbox gibi bir güvenilir yazılıma yedekleyebilirsiniz.

Eki Görüntüle 982289
Yukarıya doğru olan ok tuşuna basın, Discord logosunun yanında olan. Evet yedeklenmeyecek ama siz onları bir USB belleğe veya Dropbox gibi bir güvenilir yazılıma yedekleyebilirsiniz.
OneDrive'ı kapattım fakat başlangıç kısmında yoktu, pek sorun olmaz sanırım?

Asıl soruma gelecek olursak görseldeki sol tarafta bulunan liste formatını nasıl uygularım bir bilginiz var mıdır?

Tek sorun, tekrar tekrar açılabilir. OneDrive kapatıldıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatınca düzelmesi lazım. Düzelmez ise OneDrive'ı komut istemi ile kalıcı olarak silebilirsiniz.

Geri
Yukarı