"Bu bilgisayarı sıfırla" virüsleri kaldırır mı?

FatihUnal0

Picopat
Merhaba arkadaşlar, dün PC'ye virüs girmiş (hiçbir korsan oyun, uygulama kullanmıyorum) flash bellekten atacaktım normalde, ama flash belleğe Windows dosyalarını PC'ye virüs girmişken atmıştım. Önce "bu bilgisayarı sıfırla" kısmından, sıfırladıktan sonra flash belleğe Windows'u tekrar kurup flash belllekten atacağım. Şu an sorum şu, bu bilgisayarı sıfırla virüsleri kaldırır mı? Her şeyi ne var ne yok kaldırıyorum.

Ali Pınar

Hectopat
Makaleler
1
Yer
s
Büyük ihtimal kaldırır ancak temiz kurulum yapmanız hem daha sağlıklı hem de daha hızlı. Elinizde bir USB bellek varsa kolayca yapabilirsiniz.

Önce USB'yi hazırlayacaksınız:

Daha sonra rehberi takip edeceksiniz:

Dureren12

Centipat
Merhaba arkadaşlar, dün PC'ye virüs girmiş (hiçbir korsan oyun, uygulama kullanmıyorum) flash bellekten atacaktım normalde, ama flash belleğe Windows dosyalarını PC'ye virüs girmişken atmıştım. Önce "bu bilgisayarı sıfırla" kısmından, sıfırladıktan sonra flash belleğe Windows'u tekrar kurup flash belllekten atacağım. Şu an sorum şu, bu bilgisayarı sıfırla virüsleri kaldırır mı? Her şeyi ne var ne yok kaldırıyorum.
Format ile her virüs gitmeyebilir. Antivirüs programı var mı? Var ise Kaspersky ile tarama yapın.

Kesin çözüm ise disk değiştirmektir.

awplusss

Centipat
Yer
Chicago,Illinois

Virüsleri kaldırır ama mutlaka formattan sonra USB'den tertemiz format at.

Melih yoruk

Picopat
Yer
XPG Ram Fabrikası
Evet virüsleri kaldırır.
Ama keşke gidip Kaspersky tam tarama yapsaydınız belki sıfırlamaya gerek kalmayabilirdi.

Makaleler
8
Virüs derine enjekte edildiyse ve güçlü bir virüsse kaldırmaz zira yerel sıfırlama özelliği sıkıştırılmış sistem dosyalarından sıfırlıyor ve pek sağlıklı değil. Temiz UEFI kurulum öneririm.

Yukarı