Bu dönemde Gaming laptop alınır mı?

Madlib

Centipat
Evet malumunuz son olaylardan sonra dolar 7 lira oldu olacak neredeyse benim de acil bir laptop ihtiyacım var. Sepete üç hafta önce ekledigim ürünlere her gün 200 300ER lira fiyat artışı geliyor. Şu anda bir orta halli Gaming laptop almak ne kadar mantıklı fiyatlar düşer mi sizce?
Ayrıca ASUS FX505DT-BQ190T AMD Ryzen 5 3550H 16 GB RAM 1TB+256 GB SSD 1650GTX FreeDOS bu sistemin 0ını 5700LIRAYa buldum sizce alınır mı yoksa bu virüs illeti sona erince fiyatlar düşer mi?
Lütfen yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Ayrıca belirttiğim laptopla ilgili görüş sahibi olanlarda yazarsa beni çok mutlu etmiş olursunuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alınmaz. 4300₺'ye geçen ayın başlarında aldığım laptop 6300₺ olmuş. Biraz beklemenizi öneririm açıkcası.

Alınmaz. 4300₺'ye geçen ayın başlarında aldığım laptop 6300₺ olmuş. Biraz beklemenizi öneririm açıkcası.
Ne kadar beklemek mesela hocam Merkez Bankası yıl sonu dolar kuru beklentisi 6,93. :(

Türkiye, her zaman çok ucuz bir ülkedir. Bugün almadığınız bir ürün yarın daha pahalı olacak. Şunu unutmayın, cari acığı sürekli artan bir ülkede döviz asla düşmez. Kısa vadede bazı düşüşler olabilir ama genel yön sürekli yukarıdır. Ayrıca dolar düşünce fiyatlar düşmez. Bunun birçok örneği var.

Beklenmez, şu anda Türkiye´den herhangi bir şey almak tamamen şansa bağlı. Çünkü kurları hiç kimse tahmin edemiyor. Ben dolar 3.5₺ iken zorla aldırdım dizüstü bilgisayar ve ertesi gün o büyük kriz yaşandı doların 7´leri gördüğü. Ben kâra geçtim. Siz de alıp kura bakmamaya çalışın. Düşerse üzülmezsiniz.

Gaming Laptop hiç bir zaman alınmaz, çok fahiş fiyatlara satılıyor, artık daha da pahalı oldular, Dolar meselesi yüzünden, ki Dolar da düşmeyeceği için hiç beklemeyin bile.

çoğu kişiden bende bu öneriyi duyuyorum ama bu olaylardan sonra düşecek gibi bir ümit de içimde hiç yok. Bir de belirttiğim laptopun fiyatları internet alışveriş sitelerinde 8gb versiyonu 6200-400 bandında ben bir toptancı vasıtasıyla 5700 buldum ancak alacağım kişi değmez dediği için ve piyasada belirsiz olduğu için hepten kararsız kaldım.

Gaming Laptop hiç bir zaman alınmaz, çok fahiş fiyatlara satılıyor, artık daha da pahalı oldular, Dolar meselesi yüzünden, ki Dolar da düşmeyeceği için hiç beklemeyin bile.
Hem performans hemde fiyat olarak bence de alınmaz. Aynı fiyata masaüstü alsam kat kat daha iyi bir sistem olacağını ve daha uzun yıllar kullanabileceğimi biliyorum ancak benim için cihazın mobilliği çok önemli bir etken. Şu sıralar ödev yazmakla meşgulum sırf bu iş için laptop alsam yine 3500 4000 civarı para harcayacağımı biliyorum. Biraz performanslı olup en azından arada oyun ihtiyacını karşılar diye gaming laptoplara yöneldim. yoksa şu paralara ortalama bir gaming laptop için gerçekten şaka gibi fiyatlar var.

çoğu kişiden bende bu öneriyi duyuyorum ama bu olaylardan sonra düşecek gibi bir ümit de içimde hiç yok. Bir de belirttiğim laptopun fiyatları internet alışveriş sitelerinde 8gb versiyonu 6200-400 bandında ben bir toptancı vasıtasıyla 5700 buldum ancak alacağım kişi değmez dediği için ve piyasada belirsiz olduğu için hepten kararsız kaldım.
Fiyatlar her zaman yükselecek taa ki ortada ki siyasi belirsizlik geçene kadar, cari açık kapatılana kadar, üretime geçilene kadar ve ihracat oranı yükselene kadar. Dolar düşse bile çok çok fazla vergi yükü var. Bu virüste tuzu biberi oldu bu işin. İşin özü ya şimdi alcan yada şimdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı