Bu Dosya Ne Zaman İnecek? İşte İndirme Süresi Hesaplayıcılar

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Bir dosya indiriyorsunuz ama indirmenin ne zaman biteceğini bilmiyorsunuz. Bu dosya ne zaman inecek diye kafanızı yormanıza gerek yok, işte dosya indirme süresini internet erişim hızınıza göre hesaplayan internet adresleri:

Download Time Calculator Elle bağlantı hızı girebiliyorsunuz, DSL ve Kablo seçenekleri var.

Intel® İndirme Hesaplayıcı Intel'in sunduğu hesaplayıcı herhalde 2000'lerin başlarından kalma, fosil olmuş, kullanışsız ve doğru düzgün hız seçeneği sunmayan bir indirme hesaplayıcı. Tavsiye etmiyorum, Intel, bir zahmet siteni güncelle...

Download Time Calculator | File Transfer Time | Data Transfer Speed Kullanımı kolay bir sayfa, Download Calculator pek çok hız seçeneği sunuyor, ne yazık ki benim 5 Mbps bağlantımı seçenek olarak koymamış...

Download time calculator Numion zaman hesaplayıcının diğerlerinden farkı overhead kullanım koyabilmeniz, yani internet hızınızın yüzde 90'ını download'a ayırdınız, kalanıyla sörf yapıyorsunuz ve dosya ne zaman inecek kestiremiyorsunuz diyelim. Bu durumda Overhead olarak yüzde verin, ona göre hesaplasın. Bunda da 5 Mbps seçeneği yok ama çok kullanışlı.

Yararlı bulacağınızı umarım, iyi indirmeler

Son düzenleme:
Farklı sonuçlar veriyor. Kafam karıştı şimdi. 4 mhps hız ile 56 Gb oyunum ne kadar sürede iner Ali Bey.

5 Mbps Uydunet kullanıyorum, 8 GB'lık Diablo 3'ün indirme süresini hesaplamak istediğimde araştırıp buldum, denedim ve paylaştım :) Büyük dosya beklerken iç rahatlatıyor :D
Diablo 3 un 8 GB download olmasi ilginc, bende 16GB yer kapliyor, iyi compress etmis adamlar.
ss1.PNG

Bir de, download ederken 8 GB lik tek bir dosyayi download etmekle, bir suru kucuk kucuk dosyayi download etmek arasinda ciddi fark olacaktir ( overhead yuzunden ) , ama yine de guzel bir sey : )

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı