Bu dünyanın hali ne olacak?

portakal hanim

Nanopat
Katılım
15 Eylül 2020
Mesajlar
587
Beğeniler
848
Yer
Harikalar Diyarı
Ne olacak bu dünyanın hali?

Hayvanları canice katlediyorlar, özellikle fok balığı katliamının videoları bu konuda çok popüler. İnsan hiç mi acımaz, vicdanı hiç mi sızlamaz, böyle bir şeyi nasıl yapabiliyorlar anlamış değilim. Gerçekten çok yazık, avcıları görünce kaçamıyorlar da. Sırf kürklerini alabilmek için! Derileri zarar görmesin diye kafalarına sopa ile acı çektire çektire vuruyorlar, ölmeyen fokların da canlıyken derilerini yüzenlerin videosu da var!

Kanada 400 bin fok balığının katledilmesine izin vermişti. Ben sadece izlememe rağmen kötü oluyorum. Bu insanların hiç mi vicdanı yok?

Yıllar önce izlediğim videolara denk geldim, bunların farkında olun. Hayvan kürkü, derisi ve daha birçok şeyini kullananlar ve alıcısı olanlar olduğu için bu hayvanlar ölüyor. Deri çanta, çizme giymezseniz ölmezsiniz. Bu konuda duyarlı olun.


İyi insanların da olması güzel bir şey, avcılar tarafından yakalanan tuzağı söküyor:


Olay sadece fok balıklarına da olmuyor. Derileri, dişleri ve insanların zevkleri için tüm hayvanlar acı çekiyor, vahşice öldürülüyor. En büyük zararlı hayvan insanoğludur arkadaşlar.

Bu konuyu açınca katliamlar duracak mı, dünyayı mı kurtardım? Hayır, ama sizden isteğim duyarlı olmanız arkadaşlar. Canlılara ve doğaya saygılı birisi olun, kullandıklarınızın nasıl ve neyden üretildiğinin farkında olun.
 
Son düzenleme:

tunatros

Hectopat
Katılım
30 Mart 2020
Mesajlar
1.117
Makaleler
1
Çözümler
10
Beğeniler
1.878
Tavuk yiyoruz, mangala çıkıp et yiyoruz, yediğimiz balık, içtiğimiz süt... Bunların yağlarından, kıllarından maroken eşyalar, mobilyalar. Kozmetik ürünler hatta tıbbi ilaçların içeriğinde dahi kullanılan hayvanlar var.

Dediğin gibi dünyanın düzeni böyle maalesef, yapacak bir şey yok. Hayvansever olarak bu canice katliamlara ben de çok üzülüyorum. Ama insanın ihtiyacı olan şeyler bunlar. Insanoğlu gelişmeseydi şu an yine avlanıyor olurduk, her türlü olacak bir şey zaten. Kimsenin elinden bir şey gelmez, kürk ve deri almasak bile yazdıklarım; süt, tavuk vs. illa ki olacak. Teknoloji ilerledikçe hayvanlara da ihtiyaç kalmaz belki, makinadan tuşa basıyorsun otomatik biftek oluşsa güzel olurdu değil mi?

Bu kategoride açılan diğer konulardan sonra bu konu iyi geldi. Güzel bir farkındalık konusu olmuş, paylaşımın için teşekkür ederiz.
 

tunatros

Hectopat
Katılım
30 Mart 2020
Mesajlar
1.117
Makaleler
1
Çözümler
10
Beğeniler
1.878
Bakalım doğa ne zaman tekrardan hakimiyeti eline alacak.
Umarım en kısa zamanda olur, konudan bağımsız fakat NASA açıklamış; 29 kasım'da dünyanın yakınından Burj Khalifa büyüklüğünde asteroid geçecekmiş, gelirse muhtemel tehlike... Biz insanları, dinozorlar gibi yok etse ve dünya yeni bir çağa girse ne güzel olurdu. Neyse konuyu dağıtmayayım.
 

Capgras

Picopat
Katılım
27 Eylül 2020
Mesajlar
132
Beğeniler
65
İnsanlar yavaş yavaş kendi sonlarını getiriyorlar.
 

LiTwX

Hectopat
Katılım
24 Kasım 2019
Mesajlar
3.200
Çözümler
6
Beğeniler
3.250
Yer
Saratov
Umarım en kısa zamanda olur, konudan bağımsız fakat NASA açıklamış; 29 Kasım'da dünyanın yakınından Burj Khalifa büyüklüğünde asteroid geçecekmiş, gelirse muhtemel tehlike... Biz insanları, dinozorlar gibi yok etse ve dünya yeni bir çağa girse ne güzel olurdu. Neyse konuyu dağıtmayayım.

Hiçbir şey olmaz. Her sene yok asteroid yaklaşıyor, yok gök taşı dünyaya çarpabilir, yok gezegenler birbirine girecek.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

Capgras

Picopat
Katılım
27 Eylül 2020
Mesajlar
132
Beğeniler
65
Hiçbir şey olmaz. Her sene yok asteroid yaklaşıyor, yok gök taşı dünyaya çarpabilir, yok gezegenler birbirine girecek.

Kesinlikle olacağını gram düşünmüyorum.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

TryDream

Hectopat
Katılım
23 Mayıs 2017
Mesajlar
326
Çözümler
3
Beğeniler
258
Oturduğumuz yerden caniler demek ne kadar mantıklı? Adam o işi keyfine yapmıyordur işin sonunda para var. Karnımız aç olsa kaçımız bunu yapmaz dürüst olalım herkes yapar.
Dünya savaş alanından farksız bir yer biz canlılar için. Güçsüz olan güçlü olan tarafından sömürülür, kullanılır bu sistem hiçbir zaman değişmeyecek.
Doğaya saygı gibi şeyleri kişisel olarak benimseyemeyen bir insanım. İnsan olmak bana diğer canlılar üzerinde bir artı sağlayacaksa bunu sonuna kadar kullanırım.
Eğer bugün evime ekmek götürmek için soyu tükenen bir hayvanı avlamam gerekiyorsa yaparım gerisi umrumda olmaz olamaz.
Sormak istediğim yegane şey o fok derisi ne işe yarıyor? Zenginlerin prestij göstergesi olarak çanta için falan mı kullanılıyor? Eğer öyleyse insanın sosyal bir hayvan olarak içinde bulunduğu toplumda saygın biri olarak sayılma isteğinin kökenini araştırman gerekir. Eğer doğadaki diğer varlıklar biz insanları bu kadar sosyal bağlarımıza önem vermemizi gerektirmeseydi o zengin insan içinde bulunduğu toplumda saygın biri olmaya çalışmayacaktı dolayısıyla fok balığı derisi satılmayacağı için kimse fok balığı avlayamayacaktı.
Bütün insanlardan sahip oldukları bu güdüyü bastırmalarını bekleyemezsin çünkü şunu bilmen gerekir insanların çoğu düşünebilen varlıklar olsa da düşünmemeyi tercih ederler,düşünmek bir nimet olduğu kadar bir lanettir de düşündüğün zaman kalbin sızlar acı duyarsın içinde bulunduğun saçmalıkla savaşmak zor gelir umutsuzluğa düşersin ama elinde tuttuğun double big mack hamburgerden ısırık alıp onun keyfine varmak daha kolaydır.
Sokakta işe zombi gibi giden bir insanı çevir ve neden yaşamak için,çocuğunu beslemek için bu kadar emek verdiğini neden evlendiğini sor,sana cevap veremeyecektir çünkü onun için sebep veya sonuç önemli değildir yaşattığı tatmin önemlidir.
Yukarıdaki arkadaşlardan biri doğayı insanlığın katlettiğini söylemiş ben bunu yanlış görüyorum.
Bence insanlık zaten doğanın bir parçasıydı ve hala öyle çünkü ona hala muhtacız.Doğanın işleyiş şekli bu bence bunu kabullenmek gerekir dünya her canlıyı kaldıracak kadar büyük değil bu yüzden doğanın içindeki varlıklar kendilerinden güçsüz olanları avlayacak ve onlardan yararlanacak kendine dünyada yer açmış olacak.Biz fok balıklarını,virüsler ise bizi katledecek ve bu şekilde doğada düzen oluşmuş olacak başka türlü bir düzenin mümkün olamayacağını düşünüyorum.
 
Son düzenleme:
Yukarı