Bu kız için bir daha peşinden koşmaya değer mi?

Makaleler
1
Ya yaşım 17 ve cidden Eylül'den beri sevdiğim bir kız var. Belli etmeye falan çalışıyorum son aylarda ciddiyetimi. 5 6 saniye bakıştığımız bile oluyordu, ve ben de dün açıldım. Konusmalar şöyle kısaca:
Ben: Xxxxx naber.
Sana bir şey söyleyecegim bir ara baksana.
Xxxxx: Efendim ne oldu?
Ben: Eee sey kızım ben seni deli gibi seviyorum ya.
Son zamanlarda hep yaninda olmaya falan calistim.
Xxxxx: Biliyorum.
Ben: Sen son zamanlarda (son 1 hafta bana soguktu.) bana soguk davrandigindan kahroluyordum be.
Bilmeni istedim.
Xxxxx: Sorun yok ben zaten bikiyordum ama sunu bil bu bir sey degistirmeyecek.
Ben: Peki.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya yaşım 17 ve cidden Eylül'den beri sevdiğim bir kız var. Belli etmeye falan çalışıyorum son aylarda ciddiyetimi. 5 6 saniye bakıştığımız bile oluyordu, ve ben de dün açıldım. Konusmalar şöyle kısaca:
Ben: Xxxxx naber.
Sana bir şey söyleyecegim bir ara baksana.
Xxxxx: Efendim ne oldu?
Ben: Eee sey kızım ben seni deli gibi seviyorum ya.
Son zamanlarda hep yaninda olmaya falan calistim.
Xxxxx: Biliyorum.
Ben: Sen son zamanlarda (son 1 hafta bana soguktu.) bana soguk davrandigindan kahroluyordum be.
Bilmeni istedim.
Xxxxx: Sorun yok ben zaten bikiyordum ama sunu bil bu bir sey degistirmeyecek.
Ben: Peki.

Bana kalırsa bir kızın peşinden koşmak bir hata.

Bunun en doğru kararını bence siz vermelisiniz. Biz sadece sizin anlattığınız şu kısa konuşmayı bilmekle size bir şey söyleme konusunda fazla bir fikir sahibi olamayız diye düşünüyorum. Eğer peşinden koşmak istiyorsan koşabilirsin (belki de bu zararına olur) ya da tam aksine peşinden koşmazsın(belki de senin yararına olur). Buna karar verecek olan sensin.

Peşinden koşmak ya da bırakmak senin kararın bence. Yani koş desek sevdiğin kız sana yüz vermez ya da seni arkadaşı olarak görür yıkılırsın. Ama böyle dedim diye umarım bir sıkıntı çıkmaz. Ya da bırakırsın. Kararı senin seçmen en iyisi.

Asla ve asla peşinden koşma. O kızın egosunu tatmin etmekten ve ilgi eksikliğini kapatmaktan başka bir şey yapmazsın. Onunla birlikte olmak istiyorsan, ona dünyadaki tek kızın o olmadığını göstermelisin. Güçlü olmalısın, kendine güvenin olmalı.
Kızım ben sana bitiyorum tavırlarından hemen kurtul, daha çok kız arkadaş edin ve biraz rahat takıl. Ayrıca böyle konuşan bir kızdan hemen uzaklaş.
Ulan şunları bize lisede söyleyen olmadı ya ona yanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı