Bu kuşun cinsiyeti nedir?

revo61

Kilopat
Üretici bir yakınımız kuşun erkek olduğunu söyleyerek bize sattı ancak internette neden sessiz durduğunu araştırırken insanlar dişi olduğunu söyledi. Sizce bu kuşun cinsiyeti nedir? Satan arkadaş 4.5 aylık olduğunu da belirtti.

IMG20211127204148-min.jpg

IMG20211127204137-min.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kuşun gözlerine bak eğer gözü siyahsa tamamen yaşı küçüktür. Ama etrafında beyaz halka varsa yaşı en az 1-2 dir o da en az.

Göz bebeği küçük ve etrafında beyaz halka var.

Bir şey soracağım gözlerini açıyor mu?

Gözleri açık ama tüylerden dolayı çok belli olmuyor gözleri.

Bu arada muahabbet kuşuyla ilgili platformlarda kuşun kesin olarak dişi olduğunu ve yaşlı bir kuş olduğunu söylüyorlar.

Son düzenleme:
Göz bebeği küçük ve etrafında beyaz halka var.

Gözleri açık ama tüylerden dolayı çok belli olmuyor gözleri.

Bu arada muahabbet kuşuyla ilgili platformlarda kuşun kesin olarak dişi olduğunu ve yaşlı bir kuş olduğunu söylüyorlar.
Kuş yaşlı evet hem de en az 1-2 yaşında belki daha da yaşlı 6-7 bilemeyiz. Dişi olabilir forumların söylediği gibi ordaki kişiler muhabbet kuşu üreticileri ya da gerçekten bilen insanlar oluyor. Onların dediği doğrudur büyük ihtimalle.

Kuş yaşlı evet hem de en az 1-2 yaşında belki daha da yaşlı 6-7 bilemeyiz. Dişi olabilir forumların söylediği gibi ordaki kişiler muhabbet kuşu üreticileri ya da gerçekten bilen insanlar oluyor. Onların dediği doğrudur büyük ihtimalle.

Aklımda şu soru var. Dişi kuşlarda hele ki yaşlı olan kuşların ceresi bildim bileli kahverengiye yakın bir renkte olur. Bu kuşta neden böyle mavimsi anlayamadım. Müsait bir zamanda kuşu geri vereceğim.

Benim dişi muhabbet kuşum var şuanda 1.5 yaşında falan ceresi hafif mavi hafif beyazımsı fakat yumurta yaptığından kesin olarak dişi olduğunu anladık. Mavilik rengi erkeklerde baya koyu oluyor.

Arkadaşlar yardımlar için teşekkürler ama enteresan bir şekilde kuşun dişi olduğunu söyleyen muhabbet kuşu gruplarında şimdi de erkek olduğunu söylemeye başladılar. Kime inanacağımı şaşırdım. Yardımcı olması açısından yeniden fotoğraf çektim.

IMG20211128121637.jpg

Arkadaşlar yardımlar için teşekkürler ama enteresan bir şekilde kuşun dişi olduğunu söyleyen muhabbet kuşu gruplarında şimdi de erkek olduğunu söylemeye başladılar. Kime inanacağımı şaşırdım. Yardımcı olması açısından yeniden fotoğraf çektim.

Eki Görüntüle 1227909

Ayna (başka bir kuş olduğunu düşünür.) Ve plastik tünek kullanmayın. Ve o ballı krakerler kimyasal içerdiğinden çok zararlı. Hala erkek gibi duruyor.

Eki Görüntüle 1227909
Sizde ne kadar sağlığa zararlı şey varsa koymuşsunuz kafese. Tüneği atın tahta tünek koyun. O aynayı kaldırın. Ballı kraker yerine hayvana meyve verin.

Eki Görüntüle 1227909
Hocam bana güvenin. Önceki fotoğraflarda ışıkla alakalı sanırım cere rengi tam mavi değildi. Şuan kesin olarak söyleyebilirim ki bu kuş erkek. Koyu maviymiş ceresi. Önceki fotoğraflarda çok açıktı renk.

Geri
Yukarı