Bu saha dolabı ne için?

gokug4l

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar, 1 aydır mahallemizin etrafına bu saha dolapları yerleştirildi. Neredeyse her 100-150 metrede bir var. Çoğunun bağlantısı yapılmadı. Ben işe giderken ve dönüşte kimse olmadığı için soramıyorum zaten montaj yapmaya niyetleri de yok :D

Bunları koymaya başlandıktan sonra şu an kullandığım Superonline internetim aşırı kötü durumda. Gecenin en boş halinde bile 300 500 ping ile oyun ortasında kalıyorum. İnternet varken video duruyor.
1800 metre santrale uzaklığım var. Bu yüzden bağlantımın kötü olduğunu söylüyor Superonline. Türk Telekom ile iletişime nasıl geçebilirim.
(Bu arada netspeed'e göre alabileceğim maximum hız 13 Mbps / modem arayüzüne göre 14 Mbps)

1570216955639.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bağlantıları senin görmediğin zaman yapılıyor olabilir. Etrafı düzenlendiğinde %90 bağlantı tamamlanmış olur.
Her gün internet değerlerini gözetle, değişiklik olursa aktarılmış olabilirsin.
Sitelerin altyapı sorgulanması sürekli güncel olmayabiliyor.
Türk Telekom'a bunlar üzerinden bağlantı alıp alamadığını sorabilirsin.

VDSL2 is coming.

Lütfen ciddiyim de, lütfen artık 8'den fazla kullanabileceksin de..

Bağlantıları senin görmediğin zaman yapılıyor olabilir. Etrafı düzenlendiğinde %90 bağlantı tamamlanmış olur.
Her gün internet değerlerini gözetle, değişiklik olursa aktarılmış olabilirsin.
Sitelerin altyapı sorgulanması sürekli güncel olmayabiliyor.
Türk Telekom'a bunlar üzerinden bağlantı alıp alamadığını sorabilirsin.

Büyük ihtimal dediği gibi ben işteyken yapıyorlar bişeyler.Türk telekom u aradığımda müşteri numarası tc kimlik no vs istiyor.Başka arayacak numara bulamadım internet üzerinde ariza ekibi için.

Lütfen ciddiyim de, lütfen artık 8'den fazla kullanabileceksin de..

Büyük ihtimal dediği gibi ben işteyken yapıyorlar bişeyler.Türk telekom u aradığımda müşteri numarası tc kimlik no vs istiyor.Başka arayacak numara bulamadım internet üzerinde ariza ekibi için.

Bi kaç gün sonra telekom müdürlüğüne gidip telefon yada internet numaranı olmadı adresini verip alt yapını sorgulatırsın. Bu beyaz dolaptan bahset özellikle. Ortalama 24 mbit alırsın. benim 70 metre kablo mesafem var ve 35 mbit kullanıyorum. Hat değerlerim çok iyi. Kopma gibi sorunlar yaşamadım.

Bi kaç gün sonra telekom müdürlüğüne gidip telefon yada internet numaranı olmadı adresini verip alt yapını sorgulatırsın. Bu beyaz dolaptan bahset özellikle. Ortalama 24 mbit alırsın. benim 70 metre kablo mesafem var ve 35 mbit kullanıyorum. Hat değerlerim çok iyi. Kopma gibi sorunlar yaşamadım.

Benim şuanki değerlerim böyle.Yarın TT Bölge Müdürlüğünü arıyacağim.

1570353954229.png

Bizim yakınımızda da böyle bir dolap gördüm. Santrale 1391 metre uzak olduğum söylenmişti. Hız olarak Turknet'de 15 ile 19 arası alıyorum. YAPA olarak profil değiştirince hız değişiyor. Ancak kopma olarak ara sıra oluyor. Çok rahatsız etmese de yine de olmasa tabi daha iyi diyorsun.

Turknet ile görüştüm santrale uzak olduğum için VDSL hızlarını alamazsınız demişlerdi. ADSL modemi değiştirsem acaba daha yüksek hız alır mıyım diye düşünmüştüm.

Umarım VDSL2 geliyordur :)

Yeni konular

Geri
Yukarı