Bu şiirin kafiyesi nedir?

Yer
Karayipler....
Ekran Alıntıs1ı.PNG
Arkadaşlar bu şiirin kafiyesi ve kafiye ölçüsü nedir çok seri lazım? Son güne bıraktığım için çabuk lazım :)

Eki Görüntüle 1590377 -ak -ak tam kafiye,-in -in de tam kafiye oluyor sanırım redif göremedim. A-b-a-b çapraz kafiye düzeninde aynı zamanda.
Redif dizenin son harfinde olanmış hocam. Yani k-n harfleri redif oluyor. Onların soluna falan gitmek lazımdı kafiyeyi bulmak için ama karıştırıyorum hep. Redifi bulmayı yapıyorum kafiyeyi bulamıyorum.

a-b-a-b Çapraz kafiye.
Ölçüsü: Dörtlük.
Teşekkür ederim hocam, yanına geçirdim hemen :)

Redif dizenin son harfinde olanmış hocam. Yani k-n harfleri redif oluyor. Onların soluna falan gitmek lazımdı kafiyeyi bulmak için ama karıştırıyorum hep. Redifi bulmayı yapıyorum kafiyeyi bulamıyorum.
Redif aynı ek olmuyor mu hocam? Yani görselde de gösterdiğim gibi aynı göreve gelen ekler redif oluyor, kafiyeyi ise bu redifin arkasında arıyorsun diye biliyorum. Yanlış biliyor da olabilirim.
1669925573666.png

Redif aynı ek olmuyor mu hocam? Yani görselde de gösterdiğim gibi aynı göreve gelen ekler redif oluyor, kafiyeyi ise bu redifin arkasında arıyorsun diye biliyorum. Yanlış biliyor da olabilirim.Eki Görüntüle 1590383
Yanlış bilmiyorsunuz ama benim şiir sizin attığınız örnek gibi değil tam olarak. "Sıcak" ve "Islak" kelimesi var. Bunların eki olmadığı için son harflerine bakılıyor. Eğer ek varsa eklere bakılıyor ama dediğiniz doğru.

Yanlış bilmiyorsunuz ama benim şiir sizin attığınız örnek gibi değil tam olarak. "Sıcak" ve "Islak" kelimesi var. Bunların eki olmadığı için son harflerine bakılıyor. Eğer ek varsa eklere bakılıyor ama dediğiniz doğru.
Teşekkür ederim dikkat edememişim o zaman.

Geri
Yukarı