Bu ülkenin gençliğine bir hayat borçlusunuz

332579

Hectopat
Makaleler
3
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoyu her izlediğimde duygulanıyorum gerçekten. Videoda gerçekten çok iyi ve haklı yorumlar vardı:

-Ufak bir detay bu ülkenin milli eğitim bakanının çocuğu bile yurt dışında okuyorsa kimse eğitim iyi diyemez.

-Boomerların dilinde tek bir cümle: Sen kaç yaşındasın? Sen 60 yaşına gelmişsin ama kafan hala 9 amcacım. (edit: Bu boomerların döneminde memur oldun mu her şey tıkırında. Çoğu zaten torpille memur olmuş yaşı gelince emekli olmuş, zaten devlet ona aylık emekli maaşını veriyor. Harcama da yapmıyor, tek derdi pazardaki soğanın fiyatı. Kahveye gidiyor okey oynuyor, eve geliyor karısı akşam yemeği hazırlıyor, oturuyor TV'nin karşısına, açıyor a haberi, güzel bir de çay getiriyor karısı, devlet onun zaten sömürülmüş beynini daha fazla sömürürken koltukta horlaya horlaya uyuyor. Bunların derdi yok zaten çocuk hayatı yaşıyorlar.)

-13 yaşındayım, yaşıtım olan yabancılara bakıyorum hepsi on numara hayat yaşıyor. Ben de ne yapayım işte öğretmenlerin ve ailemin ders konusunda baskılarını çekiyorum, her gece geleceğimi sorgulayıp bunalıyorum, öğretmenlerin benden para koparışını izliyorum. Neden Amerika'da yaşayan yaşıtlarım gibi değilim? Ampülünüz batsın ya. Ne diyeyim yani. Ben bu ülkede durmak istemiyorum ya.

-Biri de demiyor ki "akıl yaşta değil baştadır".

-Gençlerin hayatını yaşlıların belirlediği bir ülkede yaşıyoruz.

-"Gençlerin hiçbiri Türkiye'de kalmak istemiyor" o kadar haklısınki daha 15 yaşındayım bıktım bu eziyetten ben ve birkaç arkadaşım ilk fırsatta farklı bir ülkeye gidicez az kaldı biraz daha dayanmalıyız :(

Bunların hepsi videodan yorumlardı daha yazamadığım bir sürü var. Herkes o kadar haklı ki ben bile 12 yaşındayım her akşam geleceğim ile ilgili bunalıma giriyorum. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Allah yardımcımız olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı