Bu ülkenin gençliğine bir hayat borçlusunuz

Yaptıklarımın karşılığını alamıyorsam ne gerek var yaşamaya?
Yaptıklarının karşılığını burada alamazsın belki ama yurtdışında alırsın, dediğine göre bunun için çabalıyorsun zaten. Ha, neden kendi ülkemde karşılığını alamıyorum diye soracak olursan, cevabını çok iyi biliyoruz zaten.
Ülkemizde yazılım sektöründe bir yatırım yok, en fazla yatırım Savunma Sanayi'dedir büyük ihtimal. Oraya girmek için bir milletvekili tanıdığım ya da Ankara'da bir adamım olması lazım. Bilin ama ne eksik?
Baykar savunma son zamanlarda bir sürü genç mühendise staj ve iş imkanı sundu. Başka bir kurum olsaydı hak verirdim ama bazı savunma sanayisi markalarında çalışmak için torpile ihtiyacın yok.

Hocam sunsa ne sunuyor? Asgari ücretle anca çalıştırırlar. Ülkemizde yazılım sektöründe bir yatırım yok, en fazla yatırım Savunma Sanayi'dedir büyük ihtimal. Oraya girmek için bir milletvekili tanıdığım ya da Ankara'da bir adamım olması lazım. Bilin ama ne eksik?

Daha önce bir arkadaşım zaten yurt dışından teklif almıştı, ben de kendimi geliştirmeye devam ediyorum ve böyle teklifler bekliyorum. Teklif olmazsa bir şekilde gitmeyi düşünüyorum. Boş durup laf atacak birisi değilim yani. Yaptıklarımın karşılığını alamıyorsam ne gerek var yaşamaya?
Yaşamak için çok sebep var dostum. Bunu ülkeye bağlayıp kahrolmaya gerek yok. Ben Afrika'yı da gördüm. Sokak lambasının altında ders çalışan çocukları da gördüm. Kendini kurtarmaya çalış...

Hiç değilse memur ol AKP belediyesinde ise başla, gri pasaportunu alirsin, her hafta Bartın'dan kaçak Almanya seferi kalkıyor. Giden de geri dönmüyor ne hikmetse.

Yanlış kişiler doğruyu inkar eder. Çocuklar yalan mı söylüyor? Kaç kişi intihar etti? Benim burada yeni yaşlı amca çöp topluyor. Yalan diyenler ya burada yaşamıyor ya da gerçekten vatan haini.

Yaptıklarının karşılığını burada alamazsın belki ama yurtdışında alırsın, dediğine göre bunun için çabalıyorsun zaten. Ha, neden kendi ülkemde karşılığını alamıyorum diye soracak olursan, cevabını çok iyi biliyoruz zaten.

Baykar savunma son zamanlarda bir sürü genç mühendise staj ve iş imkanı sundu. Başka bir kurum olsaydı hak verirdim ama bazı savunma sanayisi markalarında çalışmak için torpile ihtiyacın yok.
Hocam ben de kendi ülkemde çalışmak, yaşamak isterim niye istemeyim? Şartlar el vermiyorsa yapılabilecek bir şey yok. Evet bunun için çabalıyorum, çünkü bu ülkenin düzeleceği yok. Artık yaptıkları şeyler tüm partilerin şaka gibi geliyor. Oyumu hak eden bir parti lideri de yok.

Savunma Sanayi'de de bir çok "torpil" olayı yaşandı hocam. Bildiğim için söylüyorum tabii ki hakkıyla girenler de olmuştur. Uzun lafı kısası bu ülke düzelmez hocam.
Yaşamak için çok sebep var dostum. Bunu ülkeye bağlayıp kahrolmaya gerek yok. Ben Afrika'yı da gördüm. Sokak lambasının altında ders çalışan çocukları da gördüm. Kendini kurtarmaya çalış...

Hiç değilse memur ol AKP belediyesinde ise başla, gri pasaportunu alırsın, her hafta Bartın'dan kaçak Almanya seferi kalkıyor. Giden de geri dönmüyor ne hikmetse.
Hocam bu güne kadar hak yemedim, yemeye de niyetim yok. Hesabını veremeyeceğim şeyler yapmıyorum. Onlar nasıl hesap verecekler ama çok merak ediyor ve dört gözle bekliyorum.

20210525185439_1.jpg

Biz gençler olarak böyleyiz hayatımızı mahveden yaşlılara en iyi cevabı onların hayatını kurtararak vereceğiz. Bunun için çalışacağız ve her yönden gelişmiş Türkiye'yi yeniden inşa edeceğiz. Ama bunun içinde 2023'ü bekleyeceğiz.

Bir genç olarak yazıyorum. Ülkedeki zorluğun ve yaşlı kişilerin bizi yönetmesinden dolayı var olan negatif ve saçma durumların farkındayım. Ama anlamadığım bir şey var.

Gençler neden ülkenin geleceğine dair pozitif ve umut ile bakamıyor ? Neden herkes bi karamsarlık ve "ülke yanıyor kaçmam lazım" anlayışı içerisinde ? Ülke yanıyor diye neden kaçıyorsun? Bir kova su atmayı neden düşünmüyorsun? Sen Türk genci olarak Türkiye'nin geleceğine umutsuz vaka olarak bakamazsın. Atatürk'ün geleceğe dair ümit beslediği genç sen değil misin ? Nedir bu karamsarlık öldük bittik ? Şu anki hükümet yüzünden ülkenden vaz mı geçtin ? Hükümet yüzünden ülkeden nefret etmek nedir ya?
Geçmiş ve şu anki durum negatif diye geleceğimiz de negatif olmak zorunda mı ?

Yeni konular

Geri
Yukarı