Bu Video Nasıl Yapılır?

BlueMagic

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı olmaya çalışıyor.
Aşağıdaki videoya benzer video yapmak istiyorum fakat bunu tam olarak nasıl yapabilirim çözemedim. Yani gerçek direksiyonu oyundaki direksiyon yerine entegreyi montaj ile yapayım diyorum fakat sağa sola bakmalarda saçma bir görüntü ortaya çıkacak, adam nasıl yaptıysa nereye bakarsa baksın direksiyon gerçekten oyuna bağlı gibi aynı yerde kalıyor. Sizce videodaki eleman nasıl yapmıştır bunu? Bileniniz varsa detaylı bir şekilde anlatabilirse çok sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Direksiyon seti, güzel aydınlatma ve yeşil perde lazım. Sonra yeşil alanları araç ile kaldırırsınız. Premiere Pro ile yapabilirsiniz. Zaten görüntü iyiyse tek tık ile kaldırırsınız ve düzeltme de istemez. Sonra iki görüntüyü hizalar ve render alırsınız.

Direksiyon seti, güzel aydınlatma ve yeşil perde lazım. Sonra yeşil alanları araç ile kaldırırsınız. Premiere Pro ile yapabilirsiniz. Zaten görüntü iyiyse tek tık ile kaldırırsınız ve düzeltme de istemez. Sonra iki görüntüyü hizalar ve render alırsınız.
Peki bu yeşil alanları kaldırma olayının bir ismi falan var mı nasıl yapıldığını öğrenmek için? Davinci ile montaj yapmayı düşündüğüm için eğer bir isimlendirmesi varsa çok işime yarar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoya bakabilirsiniz. Mantığını görmüş olursunuz hem de. Dediğiniz programda ismi ne diye geçiyordur bilemiyorum. Belki yoktur da o araç.

Geri
Yukarı