Bu zamana kadar izlediğiniz en iyi sinema filmi hangisi?

Inception gibi kendi konusunu bu kadar güzel işleyen ve insanları sorgulatan, ayrıca çokça düşündüren bir şey görmedim ben.

Hele birde "oo film manyakmış abi, 10 numara" demeden mantıklı bir şekilde yaklaşırsanız, konu hakkında biraz bakış açınız var ise çok keyifli, çünkü bu filme böyle deyince havalı olduklarını sanan bir tayfa var, tıpkı interstellar'da olduğu gibi. Hafızamı kaybetsemde tekrar izlesem dediğim filmlerden biri.

Biz seyirciler doğal olarak izleyip geçiyoruz ama o filmde inanılmaz bir emek var. Gerçekten aldığı saygıyı fazlasıyla hak ediyor.
Ben çok saçma bir film olduğunu düşünüyorum Inception'ın. Yani bilimden ve mantıktan uzak, CGI basılmış dandik bir bilim kurgu filmden öteye gidemez. Neden bu kadar abartılıyor, övülüyor anlamış değilim. Avengers: EndGame'den farksız kurgusu. :D

The Great Gatsby
Fight Club
Ölü Ozanlar Derneği
The Revenant
Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi
The Notebook
Basketball Diaries
İnterstellar

Joker filmi sinemadan çıktığımda hayatı sorgulamama neden yaşıyorum diye düşünmeme sebep olmuştu.

Acayip bir etki bırakıyor o filimde. Jokerin gözünden dünyayı görünce aslında çok fazla kızamadım adama... Demek ki kimse doğuştan kötü olmuyor. Toplum işte insanları kötüleştiriyor...

Geri
Yukarı