Bütçelere göre alınabilecek oyuncu laptopları

Hocam hatta bu konuda @T129Atak hocamın konusu da vardı. Servisle iletişime geçildiğinde servis bile bunun "düzeltilemeyen" bir hata olduğunu kabul etmiş, yani daha başta tasarımsal bir sorun var. Fanlar ile alakalı konu da Gigabyte sorunu kabul etti mi? Bilmiyorum ancak @T129Atak hocam dahil forumda bir konuda bu cihazı kullanan çoğu kullanıcının toplandığı bir konu vardı: Orada kullanan herkes bu durumun farkındaydı, sebebi de sanırsam fanların hava çekiş yolu farklı olduğu için ama emin değilim. T129Atak hocam sizi daha iyi bilgilendirir. Son olarak cihaz eğer ki 2. bir SSD takılmaz ise ve normal "stant veya soğutucu" olmadan kullanılır ise o zaman çok serin çalışan bir cihaz. Hatta yine T129Atak hocamın incelemesinde sıcaklıkları görebilirsiniz, kendisi bu kadar serinlik üzerine O.C bile yaptı ekran kartına siz düşünün...
Etiket için teşekkür ederim hocam.
Problemi biraz açarsam kişisel sayılabilecek bir problem. Örneğin 2TB SSD tek slot kullanırım veya yanına alırım sorun yaşarım. Stant veya soğutucu kullanırsam dediğiniz gibi 2.SSD ile biraz sorun olabilir. Fakat tek slot ve stant ile ısınmadan ziyade 5/7 derece sıcaklık düşüyor. Isınma ise kasada artıyor. Ama öyle bir ısınma değil, örneğin Nitro serisinden hala çok daha serin kasası.
O.C ile auto fanda GPU; 75/80 CPU; 80/86 arası geziyor daha maksimum fanı var, siz düşünün.
Windows 11 için Gigabyte driver çıkardı. Performans artışı var %10 civarı, sorun yaşamadım. Onu da ayrıca belirtiyim.

Problemi biraz açarsam kişisel sayılabilecek bir problem. Örneğin 2TB SSD tek slot kullanırım veya yanına alırım sorun yaşarım. Stant veya soğutucu kullanırsam dediğiniz gibi 2.SSD ile biraz sorun olabilir. Fakat tek slot ve stant ile ısınmadan ziyade 5/7 derece sıcaklık düşüyor. Isınma ise kasada artıyor. Ama öyle bir ısınma değil, örneğin Nitro serisinden hala çok daha serin kasası.
O.C ile auto fanda GPU; 75/80 CPU; 80/86 arası geziyor daha maksimum fanı var, siz düşünün.
Windows 11 için Gigabyte driver çıkardı. Performans artışı var %10 civarı, sorun yaşamadım. Onu da ayrıca belirtiyim.
Hocam bizi bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim, ben aklımda kalanları yazmıştım gelip düzlettiğiniz için ayrıca teşekkür ederim. Bu konuların netlik kazanması çok önemli; mesela @JoeBlackk hocamın da söylediği o ROG kesinlikle o fiyatı hak etmiyor, üzerinde kullanılan panel bile hak etmemesi için yeterli ki geri kalan sorunları yazmıyorum. Yani bu konularda seçerken gerçekten çok detaylı bir liste olması lazım.

Hocam bizi bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim, ben aklımda kalanları yazmıştım gelip düzlettiğiniz için ayrıca teşekkür ederim. Bu konuların netlik kazanması çok önemli; mesela @JoeBlackk hocamın da söylediği o ROG kesinlikle o fiyatı hak etmiyor, üzerinde kullanılan panel bile hak etmemesi için yeterli ki geri kalan sorunları yazmıyorum. Yani bu konularda seçerken gerçekten çok detaylı bir liste olması lazım.
Laptop işi detay istiyor maalesef. Mesela RAM CL'sine ve frekansına bakmak yetmiyor. X8/X16, timing ve bir sürü detayı var ve maalesef laptoplarda Legion, Dell G, ROG A.E gibi birçok modelde az olmayan performansı etkiliyor.
Sıcaklık bakıyorsun yetmiyor üretici W'ını kısıyor arka planda kalan çekirdek hızını kesiyor. GPU'da W ve yeni dikkatimi çekenlerden bandwith vb. birçok detay var ve önemli rol oynuyor. Klavye sorunlu olabiliyor örneğin Nitro kasalarda 1 ayda tuş silinmesi vardı. Ekran ayrı bir dert.
BIOS detayları önemli. Adaptör yetersiz kalabiliyor. Tam parça olduğundan kronik sorun ihtimali daha fazla. Doğru seçim zor ve önemli.

Öyleyse alınabilir bir cihaz diyebiliriz nihayetinde:)
Kesinlikle hocam ROG o kaliteyle o fiyatı asla ama asla haketmiyor.
Laptop işi detay istiyor maalesef. Mesela RAM CL'sine ve frekansına bakmak yetmiyor. X8/X16, timing ve bir sürü detayı var ve maalesef laptoplarda Legion, Dell G, ROG A.E gibi birçok modelde az olmayan performansı etkiliyor.
Sıcaklık bakıyorsun yetmiyor üretici W'ını kısıyor arka planda kalan çekirdek hızını kesiyor. GPU'da W ve yeni dikkatimi çekenlerden bandwith vb. birçok detay var ve önemli rol oynuyor. Klavye sorunlu olabiliyor örneğin Nitro kasalarda 1 ayda tuş silinmesi vardı. Ekran ayrı bir dert.
BIOS detayları önemli. Adaptör yetersiz kalabiliyor. Tam parça olduğundan kronik sorun ihtimali daha fazla. Doğru seçim zor ve önemli.
Detay özellikleri paylasmiyorlar ki. Hani Allah'tan incelemeler var da bir nebze olsun fikir sahibi olabiliyoruz.

Öyleyse alınabilir bir cihaz diyebiliriz nihayetinde:)

Kesinlikle hocam ROG o kaliteyle o fiyatı asla ama asla hak etmiyor.
Bu sıkıntıları bilerek almak isteyen -aynı @T129Atak hocamın da dediği tercih meselesi; 1TB SSD + 512 GB çift slot SSD ve cızırtı veya 1 veya 2 TB SSD cızırtı yok gibi- kesinlikle alsın derim. Mesela bende 1 TB SSD var ve 800 GB üstü depolaması dolu maalesef, istesem bir şey indiremiyorum 😕. Bu benim için çok sorun mu? Hayır çünkü 2 TB taşınabilir HDD var 🤓. Yani bunun gibi bir tercih meselesi ama dediğim gibi şimdi bir cihaz alacak olsaydım tercih listemde kesinlikle benim yer alırdı, ben bu sorunları rahat göze alabilirdim. Yani özetle evet "bence" alınır hocam 🙂.
Kesinlikle hocam ROG o kaliteyle o fiyatı asla ama asla hak etmiyor.
Kesinlikle katılıyorum, tamamen bir balon şu anda kendisi...

Yeni konular

Geri
Yukarı