Bütün Milletlere Peygamber Gönderildi Mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
124 bin peygamber gönderilmiş daha az mı çok mu bilmiyorum bunca peygamber nasıl başarılı olamadı da insanlığın neredeyse hepsi sapkınlık içinde ? Neden kuranda geçen ve sadece orta doğu arap çölüne gelen peygamberler başarılı oldu? Diğer peygamberlerin izine bile rastlanmadı.
Gönderilmiş değil belli değil 124 bin olduğu söyleniyor sadece.

Her millete bir peygamber gönderildi fakat İslamiyet döneminden önce de dinler vardı. Yahudilik döneminde, Hristiyanlık döneminde gönderildi.
"Her millete bir peygamber gönderildi."
Kanıtı? Hepimiz biliyoruz ki hiçbir kanıtı yok.
Evet Yahudilik ve Hristiyanlık döneminde peygamber gönderildi. Peki öncesi? Yahudilikten önce peygamber olduğunu söyleyen 1 tane insan var mı?

124 bin peygamber gönderilmiş daha az mı çok mu bilmiyorum bunca peygamber nasıl başarılı olamadı da insanlığın neredeyse hepsi sapkınlık içinde ? Neden kuranda geçen ve sadece orta doğu arap çölüne gelen peygamberler başarılı oldu? Diğer peygamberlerin izine bile rastlanmadı.
Dedim ya Tanrı doğru olan şeyleri Peygamberleri aracılığı ile insanlara anlatıyor inanıp inanmamak ve doğru şeyi yapmak insanların elinde. Orta doğuya gönderilenler başarılı oldu çünkü 3 kutsal dini onlar getirdi her yer yüzüne inen peygamber farklı bir din ile gelecek diye bir kural yok bu üç peygamber dışında diğerlerinin az bilinmesi yada bilinmemesi çok normal çünkü arkalarında bir şey bırakmadılar.

"Biz her millete bir peygamber gönderdik." (Nahl, 16/36 ayeti) Bu ayette her millete bir peygamber gönderildiği söyleniyor, bu ayetin doğruluğuna dair herhangi bir çalışma veya kanıtınız var mı? Bir de "Eğer isteseydik her şehre bir uyarıcı peygamber gönderirdik (Furkan, 25/51) ayeti ile üstteki ayet çelişki yaratmıyor mu? Açıklayabilecek varsa sevinirim.

Hocam millet ile şehir aynı şey mi? Ortada bir çelişki yok ki.

Benim görüşüm gönderildiği yönünde. Ama kutsal kitaplar çok az peygambere indiği ve Kuran'da sadece 25 tanesi geçtiği için bilinmiyorlar.

Çok şey farkeder gönderilmiş dersen kesin konuşursun gönderilmiş olduğu söyleniyor dersen kesin değildir.
Adil bir tanrı adil olması için her bölgeye gönderir peygamber.
Dedim ya Tanrı doğru olan şeyleri Peygamberleri aracılığı ile insanlara anlatıyor inanıp inanmamak ve doğru şeyi yapmak insanların elinde. Orta doğuya gönderilenler başarılı oldu çünkü 3 kutsal dini onlar getirdi her yer yüzüne inen peygamber farklı bir din ile gelecek diye bir kural yok bu üç peygamber dışında diğerlerinin az bilinmesi yada bilinmemesi çok normal çünkü arkalarında bir şey bırakmadılar.
Ne demek arkalarında bir şey bırakmadılar. :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bence kimse bir şey göndermedi.

Adil bir tanrı adil olması için her bölgeye gönderir peygamber.

Ne demek arkalarında bir şey bırakmadılar. :)
Yazdığım metinde neden arkalarında bir şey bırakmamış olabilecekleri yazıyor bir daha oku istersen.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı