Çözüldü Bütün sıvı soğutmaların sıvısı yalıtkan mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
6
Yer
Bursa
1 Haftada beynim yandı.

Pompa tasarımı ve fiyatından dolayı SilverStone PF240 almak istiyorum, ama sızdırma olursa diye korkuyorum, bunun için Corsair H100I RGB Platinum almaya karar vermiştim, aradaki fiyat farkı da 500-600 TL civarında.

SilverStone PF240 içerisindeki sıvı yalıtkan mı? Sızdırma yaparsa sisteme zarar verir mi?

Eğer yalıtkan ise PF240 alacağım.

Not: Başlıkta bütün yazdım ama düzgün markalardan bahsediyorum, Gamepower çöpünden değil:D.

1607760023550.png

@Samotne Ciasteczka

Son düzenleme:
Çözüm
Sıvı soğutmaların içindeki sıvılar özel yalıtkan sıvılardır. Herhangi bir kısa devre yaptırmazlar. Bileşenleri bozmayacak kısa devre yaptırmayacak şekilde üretilmiştir bu sıvılar
sıvı soğutmaların içindeki sıvılar özel yalıtkan sıvılardır. Herhangi bir kısa devre yaptırmazlar. Bileşenleri bozmayacak kısa devre yaptırmayacak şekilde üretilmiştir bu sıvılar

Yani PF240 alsam ve sızdırma yapsa başıma fazla bir şey gelmez, doğru mu anladım?

Bildiğim kadarıyla içindeki sıvı yalıtkan oluyor genelde, kısa devre yaptırmasın diye. Bence emin olmak için H100I al geç, uzun uzun düşünme.

H100I alabiliyorum, bütçem yetiyor, ama PF240 modelinin pompa tasarımı çok güzel ya.

Sadece yeşil renkte kullanacağım da neyse.

İşlemcinize yüksek oranda hız aşırtma yapmayacaksanız sıvı soğutma yerine hava tipi soğutucular tercih etmenizi öneririm. İyi bir hava soğutucu çoğu sıvı soğutmadan daha sorunsuz ve performanslıdır. İşlemcinize yüksek oranda OC yapacaksanız sıvı soğutma tercih edebilirsiniz. SilverStone kaliteli bir marka sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.

Klavye alırken de benim beynim yanmıştı. PF240 alıp geç artık, sıkılmadık ama daha beklersen beynin daha çok yanacak. 😁

Kararsızlık çok kötü ya.
H100I modelinde iCUE falan var ama PF modelinin de pompa tasarımı çok güzel, aradaki fiyat farkı da biraz üzücü.
Her neyse, sanırım sıvı soğutma işini çözdüm artık, H100I alacağım.

İşlemcinize yüksek oranda hız aşırtma yapmayacaksanız sıvı soğutma yerine hava tipi soğutucular tercih etmenizi öneririm. İyi bir hava soğutucu çoğu sıvı soğutmadan daha sorunsuz ve performanslıdır. İşlemcinize yüksek oranda OC yapacaksanız sıvı soğutma tercih edebilirsiniz. SilverStone kaliteli bir marka sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.

Corsair A500 alacaktım ama RAM slotlarını kapatır sanırım.

Şunu almak da var ama hem görüntüsünü sevmiyorum hem de bu fiyatta zaten PF240 var:

Geri
Yukarı