Büyük Beklenti Hayal Kırıklığı İle Sonlandı: Watch Dogs

Her yerde büyük söylentiler başladı. Pek tutmuyor olmama rağmen ben bile etkilenmeye başlıyordum. Ama sonradan oyun videosunu görünce vazgeçmiştim. Şahsi olarak etkileyen bir şey yoktu. Ama bu mesele kişisel zevkten de çıktı.

İnsanlar GTA V ile Watch Dogs'u karşılıyordu. Kıyaslamaya koyuyordu. Gelin görün ki daha GTA IV seviyesine bile ulaşamıyor. :D

Bu arada söylemek istiyorum. GTA V'in Youtube üzerinden seri olarak çekilmiş videolarına baktım. Burak Oyunda kanalını takip etmiyorum ama sadece GTA V videolarını izledim. İzlemek isteyenler için: GTA V - YouTube

Size şunu söylemeliyim GTA V kendi alanında çağ atlamış bir oyun olmuş. Geniş yollarını gerçekten çok beğendim, onun yanında telefon seçeneği IV'ten daha iyi hal almış, arabalar kat kat güzel dediğim gibi bu konuda bile Watch Dogs yanına yaklaşamaz. Onun haricinde 3 ayrı karakter, 3 ayrı macera... Görevler çok daha güzel, polisler daha zeki... Polislere takılmak çok daha eğlenceli hal almış. Hikaye oyunu keyifle oynatıyor. Ve en önemlisi bu oyun bitse dahi kendini en az sağda solda takılarak 1 sene daha oynatır, görevler olmaksızın...

Sizi Merlinin Kazanı'nın haberi ile baş başa bırakayım: Watch Dogs mu, GTA IV mü? - Watch Dogs - Merlin'in Kazanı

Çıkışını büugün gerçekleştirmiş olan ve incelemesini sitemizde bulabileceğiniz Watch Dogs'un yeni bir karşılaştırma videosu yayımlandı.

2008 yılında çıkış yapmış GTA IV ile karşılaştırılan Watch Dogs, doğruyu söylemek gerekirse bazı aşamalarda sınıfta kalmış. İlk olarak Grand Theft Auto IV'te bulunan dinamik gölgelendirme, Watch Dogs'ta bulunmamakta. Dahası, genel olarak çevreyle etkileşimde Watch Dogs, 2008 yılında çıkış yapmış GTA IV'e göre çok kötü bir portre çizmekte. Kan gibi görsel efektlerin de bulunmadığı Watch Dogs, oyun fiziği bakımında GTA IV'ün fersah fersah gerisinde kalmış.

Buyrun karşınızda karşılaştırma videosu. İyi seyirler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu oyunda bir emek tabi sonuçta ama üzüldüğüm nokta ise bu kadar beklentiden sonra böyle bir şeyin çıkacağını hiç düşünmedim. Hayranlarının hayal kırıklığını merak ediyorum. Siz mi bu kadar yücelttiniz yoksa tanıtanlar mı bu kadar yüceltti orasını bilmiyorum. Ama sonuç karşınızda...

Son düzenleme:
Bu GTA IV ve Watch_Dogs'u karşılaştıran adamın kafa hangisi? Arabayı duvara sürtüyor. Oyun güzel bir oyun. Neden hayal kırıklığı diye değerlendiriyorsunuz? Oyunun daha ilk günü. Bunun daha patchleri var. TuruncuLevye 9.6 vermişti galiba oyuna. Bence de oyun çok güzel.

Bu GTA IV ve Watch_Dogs'u karşılaştıran adamın kafa hangisi? Arabayı duvara sürtüyor. Oyun güzel bir oyun. Neden hayal kırıklığı diye değerlendiriyorsunuz? Oyunun daha ilk günü. Bunun daha patchleri var. TuruncuLevye 9.6 vermişti galiba oyuna. Bence de oyun çok güzel.

Günümüzdeki oyunları eskiyle kıyaslarsak neredeyse hepsi oynanacak düzeyde oyunlar. Güzel olup olmamasından çok burada kıyaslama yapıyoruz. Bu kadar çok yüceltilen bir oyunun GTA IV'ün bile gerisinde kalması kullanıcıları hayal kırıklığına uğratıyor. Yani GTA V ile milletin kıyaslamaya çalıştığı oyun daha GTA IV'e yetişemiyor.

Grafikleri kısıldı mevzusu vardı. Bunu görüyoruz. Çıkışı bir ay daha ertelenseymiş oyun çok daha iyi olabilirmiş. Bana kalırsa yapılacak şey biraz daha iyi grafikler ve yapay zekayı geliştirmek. Bence burada şirket ile ilgili bir problem var. 1 yama ile bile düzeltilebilecek şeyler bunlar.

Turuncu Levye 9.6 verse ne olacak? Bende büyük hayal kırıklığına uğradım. GTA IV daha iyi sanki :)

GTA IV'ün nasıl gerisinde kalmış? Siz adamın arabayı sürtmesinden GTA IV'ün daha iyi olduğunu mu anlıyorsunuz? Öyle küçük detaylandırmalar Rockstar'ın işi. Ubisoft'un işi farklı. Her firmanın kendine özel bir önemli yanı vardır. Mesela Naughty Dog hikayeye önem veren bir firma. (TLOU) Rockstar'da böyle küçük şeyleri yapıyor. Ufo gibi. Bunlar GTA'nın has tarzlarından.

GTA IV'ün nasıl gerisinde kalmış? Siz adamın arabayı sürtmesinden GTA IV'ün daha iyi olduğunu mu anlıyorsunuz? Öyle küçük detaylandırmalar Rockstar'ın işi. Ubisoft'un işi farklı. Her firmanın kendine özel bir önemli yanı vardır. Mesela Naughty Dog hikayeye önem veren bir firma. (TLOU) Rockstar'da böyle küçük şeyleri yapıyor. Ufo gibi. Bunlar GTA'nın has tarzlarından.

Burada Watch Dogs seven kişiler de büyük beklenti içindeydi. Daha grafikleri kısıldığında adamlar yıkılmıştı. Ayrıca sadece arabanın sürtünmesi yok orada 7 dakikalık video paylaştım. Bu arada bu tarz oyunlarda ayrıntı büyük önem taşıyor. Oyun kötü değil belki ama beklentinin çok ama çok altında.

Mesela GTA V'te bir yere çarptığın da yara alması ve hatta terlemesine kadar pek çok ayrıntı yer alıyor. Ve daha fazlası haritası, sürüş keyfi, arabaları, ayrıntıları... Watch Dogs'un yaklaşamayacağı bir oyun yapmışlar. Tek sorun O kadar bekleyişin ardından hala bilgisayarlarda yerini almamış olması...

Bence oyun mükemmel. Konusu bana göre kendini GTA'dan ayıran en büyük etken. GTA'da adam öldürüyorken, burada insanların özel bilgilerine bakabiliyorsunuz. Şahsen GTA'nın başını ağrıtacak bir oyun.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı