Büyük monitör pişmanlığı

Ben 24 inç monitörümü 30cm den bile rahatlıkla görüyorum. Not: Çok yakın olduğumdan ne kadar uyusamda dinlenemiyorum, ama uzaktada içim rahat etmiyor.

Bence bir göz doktoruna gitmeniz iyi olur. Bir sorun olabilir gözünüzde. Çünkü dediğiniz boyutlar çoğu kullanıcı için küçük bile kalıyor.

27 inç ekranı basit görüyorsan bence sen doktora görünmelisin. Burada kimse 27 inç ekrana normal demez, monitör standartlarında devasa der.

Hocam oyuncu ya da film dizi izleyen herkes 24 ya da 27" ekran kullanıyor siz önceden dizüstü kullandığınız için öyle geliyor biraz fazla abartıyorsunuz.

27 inç ekranı basit görüyorsan bence sen doktora görünmelisin. Burada kimse 27 inç ekrana normal demez, monitör standartlarında devasa der.
Ben de 27 inç ekran kullanıyorum, standart değildir ama kesinlikle anormal bir durum değildir. Monitörle arama 50cm koyduğum zaman hiç bir rahatsız ediciliği bulunmuyor. Her monitöre belli bir süre alışma sürem olmuştur, böyle bir durum yaşıyor olabilirsin. Bana biraz fazla abartıyorsun gibi geldi. Günümüzde artık 21 inç bile standart değil gibi yeni monitör alıcak insanlar 24 inç tercih ediyor genellikle.

Bilgisayara bakarken gözü koruyacak gözlük vb. kullanıp tecrübe ettiğiniz, sağlığa zararı olmayan bir gözlük vb. bir şey önerebilir misiniz? nasıl önlem alabilirim.
Ben de 27 inç ekran kullanıyorum, standart değildir ama kesinlikle anormal bir durum değildir. Monitörle arama 50cm koyduğum zaman hiç bir rahatsız ediciliği bulunmuyor. Her monitöre belli bir süre alışma sürem olmuştur, böyle bir durum yaşıyor olabilirsin. Bana biraz fazla abartıyorsun gibi geldi. Günümüzde artık 21 inç bile standart değil gibi yeni monitör alıcak insanlar 24 inç tercih ediyor genellikle.

Son düzenleyen: Moderatör:
27 inç artık televizyon oluyor o kadara bilimsel olarak mümkün ve sağlıklı değil.

Gidip baktırsam iyi olacak doğru söylüyorsun olabilir. Bulunduğum şehirde güvenecek doktor yok maalesef.

27" monitör kullanıyorum, yaklaşık 75-80cm uzaklıktan bakıyorum ve düşündüğünüz kadar büyük gelmiyor. Ayrıca monitörlerin tek kullanım alanı 10 cm uzaklıktan bakmak değildir, film izlemek, çalışmak için zaten büyük monitörler için avantaj. Ayrıca 32 ekran televizyon devri kapandı artık televizyonlarda büyüdü.

Geri
Yukarı