Büyük monitör pişmanlığı

Bilgisayara bakarken gözü koruyacak gözlük vb. kullanıp tecrübe ettiğiniz, sağlığa zararı olmayan bir gözlük vb. bir şey önerebilir misiniz? nasıl önlem alabilirim.
Gözlükle falan olacak şey değil, ona alışma boşuna. Monitörün ayarlarını mı yapmıyorsun acaba? Gözünü rahatsız etmeyecek bir ışık değeri seçebilirsin. Eğer %100 aydınlıkta kullanıyorsan bunları yaşaman çok normal. Sarı ışık da monitöre alışana kadar gözlerini iyicene rahatlacaktır. Windows 10'un içinde var, oradan aktif edebilirsin.

27" monitör kullanıyorum, yaklaşık 75-80cm uzaklıktan bakıyorum ve düşündüğünüz kadar büyük gelmiyor. Ayrıca monitörlerin tek kullanım alanı 10 cm uzaklıktan bakmak değildir, film izlemek, çalışmak için zaten büyük monitörler için avantaj. Ayrıca 32 ekran televizyon devri kapandı artık televizyonlarda büyüdü.
Televizyonun inç ölçüsü modaya göre değil, göz mesafesine göre azalıp artıyor. Her şeyi bilen güzel ülkemin, güzel insanları biraz sakin olun.

Televizyonun inç ölçüsü modaya göre değil, göz mesafesine göre azalıp artıyor. Her şeyi bilen güzel ülkemin, güzel insanları biraz sakin olun.

Hadi ya son zamanlarda üretilmiş 32" televizyon ve +45" televizyonları bir kıyaslasana, mesafe diyorsun da bildiğim kadarıyla 20 yıl öncesine göre ev boyutlarımız büyümedi, eskiden nereden bakılıyorsa TV'ye yine aynı yerden bakılıyor fakat nedense TV boyutları 20 yıl öncesine göre büyüdü. Yani sizin dediğiniz olması için ev boyutlarının da 20 yıl öncesine göre büyümüş olması lazım, fakat evler küçüldü, TV'ler büyüdü.

Hadi ya son zamanlarda üretilmiş 32" televizyon ve +45" televizyonları bir kıyaslasana, mesafe diyorsun da bildiğim kadarıyla 20 yıl öncesine göre ev boyutlarımız büyümedi, eskiden nereden bakılıyorsa TV'ye yine aynı yerden bakılıyor fakat nedense TV boyutları 20 yıl öncesine göre büyüdü. Yani sizin dediğiniz olması için ev boyutlarının da 20 yıl öncesine göre büyümüş olması lazım, fakat evler küçüldü, TV'ler büyüdü.
?👀

Bilgisayara bakarken gözü koruyacak gözlük vb. kullanıp tecrübe ettiğiniz, sağlığa zararı olmayan bir gözlük vb. bir şey önerebilir misiniz? nasıl önlem alabilirim.
Sen tamamen kendi kişisel tercihlerine göre konuşuyorsun. Bu işin moda ile de alakası yok. Evde televizyon dahi açmayan, her işini bilgisayar üzerinden halleden çok fazla insan var. Bu insanların tercihi genellikle 24-27 inç monitöre kaydı artık. Ne 24 ne de 27 inç artık tercih meselesi değil, standart olmaya başladı. Özellikle 2K 27 inç monitörlerde ki pikselleşme sorunu ortadan kalkınca kullanımı standartlaştı. Her insan istediğini tercih edebilir, benim burada anlatmak istediğim standartlara uymayan senin tercihlerin 🙂 Muhtemelen de gözlerin alışamıyor monitöre bu da çok doğaldır. Ayrıca monitöre bakarken gözlerini sağa sola çevirmen iyi birşeydir. Bilgsayar başındayken göz kuruluğunu önlersin.
Edit: Bu arada, insanları saldırıya geçiren aslında senin konuşma tarzın. Fazla saldırgan yorumlar yapıyorsun.

Kendi ağzınla göz mesafesi diyorsun, ben de sana 20 yıl önceye göre evlerin küçüldüğünü haliyle tvlere olan ortalama uzaklığın azaldığını bu sebeple "senin mantığına göre" tvlerin de küçülmesi gerektiğini söylüyorum. Saçma sapan GIF'ler atmak yerine varsa argümanın söyle, ergen ergen emoji/gif atmak yerine varsa düşüncen yazarsın forumlar bunun için var.

Yeni konular

Geri
Yukarı