BUFF nedir, nasıl kullanılır?

1655996352413.png

BUFF nedir?

Öncelikle BUFF bilgisayarda ve mobilde desteklediği oyunların oynanmasıyla puan kazanarak ücretsiz olarak birçok hediye kartı alabileceğiniz bir uygulamadır.
(Programın ve resmi Discord sunucusunun linklerini yazının son kısmında bulabilirsiniz.)

BUFF kullanmak oyunda ban yedirir mi / bilgisayara zarar verir mi?

Her şeyin başında, bilgisayardaki BUFF uygulaması Overwolf üzerinde çalışıyor. Overwolf'tan aldığım bir metni sizinle paylaşayım:
Overwolf üzerindeki bir uygulamayı kullandığım için ban yer miyim?
- Hayır. Oyunun şartlarını ihlal etmediğimize emin olmak için oyun geliştiricileriyle yakın bir şekilde çalışıyoruz. Oyuncuları nasıl güvende tuttuğumuza dair bir makalemiz mevcut: How Overwolf Keeps Users Safe from Bans
(İngilizcesi iyi olanlar makaleye göz atabilir veya Google çeviri kullanarak da okuyabilirsiniz.)

Bilgisayara olan etkisi sadece FPS yönünde ufak kayıplardır. Bazı forumlarda bu uygulamanın "mining" yaptığına dair yazılar vardır fakat hiçbir dayanakları yoktur. Yani içiniz rahat olsun, uygulamanın sahiplerinin para kazanma yolu oldukça basit: reklamlar. "Reklamlardan nasıl o kadar kazanıyor olabilirler ki?" dediğinizi duyar gibiyim. Uygulamada günlük yaklaşık 450.000 aktif kullanıcı var ve uygulamanın toplam indirilme sayısı ise mobil/bilgisayarda toplam yaklaşık 6,5 milyon. Reklamların gösterilme şekli ise bilgisayardaki uygulamada 1 tane arayüzde mevcut, diğer reklamlar ise oyunun başında ve sonunda "pop-up" dediğimiz kısımlarda geliyor. Sinir bozucu mu diyecek olursanız bana göre değil fakat şikayet eden insanları da gördüm. Reklam, daha doğrusu "pop-up" yaklaşık 5 saniye açık kalıyor ve sonrasında çarpıya basıp kapatabiliyorsunuz.

BUFF kullanarak ücretsiz bir hediye kartı almak ne kadar sürer?

Bu sorunun cevabı tamamen size bağlı. Ayrıca benim benimsediğim şöyle bir mantık var: Eğer bu uygulamayı kullanmazsam hiçbir şey kazanmayacağım, en azından kullanırsam uzun sürse bile alabileceğim bir şeyler olacak. Çünkü kullanırsanız edeceğiniz tek zarar ufak FPS kayıpları olacak. Bu süre almak istediğiniz hediye kartına da bağlı. Bazı hediye kartları yoğun ilgi gördüğü için stoklandıktan sonra dakikalar içerisinde bitiyor. Mesela oyun hediye kartları hem uzun süre stokta kalıyor hem aşırı pahalı değiller. Yani hediye kartı almanız için ne kadar süre gerekeceğini umursamadan kullanmanızı tavsiye ediyorum.

Premium üyeliği nasıl?

Uygulamada 3 adet premium üyelik paketi mevcut. İşte özellikleri:
Premium Premium Plus Premium Elite
Aylık +50 BUFF puanı +100 BUFF puanı +200 BUFF puanı
Oynadığınız oyundan gelen puan için +%50 bonus +%100 bonus +%200 bonus

Bütün premiumlarda olan özellikler:

Marketteki ürünler için özel fiyatlar
Premium'lara özel ürünlere erişim
BUFF'ın Discord sunucusunda Premium'lar için özel olan sohbet kanalına erişim​

Fiyatları
Aylık 3,99 dolar 5,99 dolar 7,99 dolar
Yıllık 35,99 dolar 53,99 dolar 69,99 dolar

Yıllık üyelik alırsanız 3 ay ücretsiz oluyor. 9 ayın parasını ödüyorsunuz ve 3 ay ücretsiz veriliyor yani toplamda 12 ay alıyorsunuz.

Uygulamayı indirdim, çalıştığını nasıl anlayabilirim?

Uygulamada puan kazanabilmek için uygulamanın desteklediği oyunları ve oyun modlarını oynamanız gerekiyor. Mesela BUFF üzerinde en yaygın oynanan oyunlardan birisi Valorant. Valorant'taki destekli oyun modları: Dereceli, Derecesiz ve Spike'a Hücum.
Bilgisayardaki BUFF uygulamasında bilgisayardaki ve mobil uygulamadaki destekli oyunları ve oyun modlarını şu kısımdan görebilirsiniz:
1655994697876.png

Programı indirdim, oyuna girdim fakat oyun sonunda puan vermedi!

Eğer çalışmadığını iddia ediyorsanız aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekecek:
Sağ alttaki görev çubuğunda Overwolf ve BUFF'ın simgelerini göreceksiniz. Overwolf'un simgesine sağ tıklayın ve "Settings" yani ayarlar kısmına gidin.
1655994876310.png

Gelen ekranda oynadığınız oyun için arayüz ayarının(Overlay) açık olduğuna emin olun, yani resimdeki gibi olması gerekiyor oynadığınız oyun için ayar:
1655994944364.png

Eğer bu şekildeyse ve yine de çalışmıyorsa uygulamanız gereken son adımlar ise şunlar, adım adım uygulayın:
1- Oyunu ve BUFF'ı kapatın, fakat Overwolf açık kalsın.
2- Oyunu açın, BUFF otomatik olarak açılacaktır. Eğer otomatik olarak açılırsa hiçbir sorun yok demektir, yani desteklenen oyun modlarından birisini oynayıp puan kazanmaya başlayabilirsiniz.

Otomatik olarak açılmaması, ki bu çok nadirdir, sorunun antivirüs veya Windows Defender ile bir bağlantısının olabileceğini gösterir.

Mobilde BUFF uygulaması

Mobil uygulamasında ise desteklenen oyun hesaplarınızı bağlamanız gerekiyor ve nasıl bağlayacağınız uygulamada gösteriliyor. Yalnız şunu unutmayın ki bağladığınız hesabı geri koparamıyorsunuz. Yani yanlış hesabınızı bağlamamaya özen gösterin, sonra o hesapta kalır.

BUFF'ın linkleri

Diyorsunuzdur ki anlattın anlattın da, program nerede kardeş? İşte burada:
Windows: buff.game

Android: BUFF.Game
IOS: BUFF.Game
BUFF'ın Resmi Discord Sunucusu: Technopat'ta Discord sunucusunu paylaşmak yasak olduğu için dilerseniz uygulamanın web sitesinden BUFF'ın resmi Discord sunucusuna ulaşabilirsiniz.​

Dosya Ekleri

• 1655994852600.png
    1655994852600.png
    11,7 KB · Görüntüleme: 67
  • 1655996320664.png
    1655996320664.png
    96,6 KB · Görüntüleme: 64
Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı