Bug bounty - yazılım için hangi MacBook idealdir?

Stuff

Hectopat
Katılım
30 Haziran 2019
Mesajlar
176
Çözümler
1
YBS tercihi yapacağım bu sene, elimdeki PC ciddi manada çöp olduğu için haziran sonu gibi PC alacağım fakat üniversitede de kullanacağım için laptop almam gerekli. Bug bounty ve küçük-orta projeler için kullanacağım laptopu oyun konusunda da hani sadece CS:GO ve Valorant oynuyorum geri kalanı çok umurumda değil. MacBook almayı düşünüyorum makine kurmak vesaire beni rahat hissettirmiyor kendi sistemimde çalışmak daha hoş geldiği için. MacBook alacak olursam 2.el almak durumundayım fiyatlarından dolayı MacBook almak zorunda olmazsam da aynı fiyata biraz daha Gaming kaçacak bir PC alabilirim ama dediğim gibi çok oyunlarla alakam yok CS dışında. Önerileriniz nelerdir? 2.el MacBook alınır mı? Hangi yılda çıkanı almam daha iyi olur nereden alabilirim site önerisi vesaire alırsam çok mutlu olurum teşekkürler şimdiden yardımlarınız için. MacBook 16 GB RAM'li olması gerekiyor ek bilgi olarak. Bütçem de hani abartılmadığı sürece fiyat performans bak bu dediğiniz sürece çok büyük bir kısıtlaması yok direkt önerebilirsiniz bütçeye bakmadan ama olabilecek en uygunu olursa mutlu olurum.

+ Ekleme olarak tekrardan MacBook'ların SSD'leri değiştirilebiliyor mu sonrasında upgrade edebilir miyim yani? 128 256'lık alıp 1TB'a çıkartabilir miyim birkaç yıl sonrasında?


Böyle de bir şey buldum.
 
Son düzenleme:
2017 sonrasi Mac'lerin SSD'si degitirilemez. Mac'te Valorant oynayamazsiniz.

Teşekkürler hocam bazıları şey demiş Dual boot çok daha mantıklı oluyor Mac'e gerek yok diye. Önerir misiniz bilginiz var mı?

Hocam bence tam bütçe belirtir iseniz daha iyi öneriler alabilirsiniz.

Yani hocam kendimi zorlayarak 18 19k ya kadar çıkabilirim ama maksimum o da. Daha uygun olması çok daha iyi olur.
 
Teşekkürler hocam bazıları şey demiş Dual boot çok daha mantıklı oluyor Mac'e gerek yok diye. Önerir misiniz bilginiz var mı?Yani hocam kendimi zorlayarak 18 19k ya kadar çıkabilirim ama maksimum o da. Daha uygun olması çok daha iyi olur.
Hocam yaklaşık bu bütçede m1 8 ram li bilgisayar var. 16gb gerekli demişsiniz ama 8 de işinizi görebilir ise sıfır onu alın derim. İkinci el hakkında pek bilgim yok Mac ler de.
 
Hocam yaklaşık bu bütçede M1 8 RAM'li bilgisayar var. 16 GB gerekli demişsiniz ama 8 de işinizi görebilir ise sıfır onu alın derim. İkinci el hakkında pek bilgim yok Mac'ler de.

Peki RAM arttırılabilir mi Mac'lerde daha sonrasında.

Apple MacBook Air M1 Çip 8GB 256GB SSD macOS 1 - PttAVM.com alınır mı?


Buna da Dual boot kurabilirim sanırım.
 
Son düzenleme:
Windowsta 16GB RAM ile yaptığınız işlem ile Mac'te 8GB RAM ile yaptığınız işlem aynı olmuyor ben Windows'ta 16 ile zorlandığım işlemleri 8 Mac'te zorlanmadan yapabildim özellikle Premiere'de yüksek formatta çalışırken.
 
Geri
Yukarı