Bugünkü Direksiyon Sınavım: Kaldım

enes2116

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar yaklaşık 1 aydır kendi arabamızı sürüyorum ve sürüyorum da yani baya kalkmada falan bi sorun yok. Park edebiliyorum çok iyiyim demiyorum ama sürüyorum yani.

Bugün direksiyon sınavım vardı , hiç heyecanlı değildim yani artık ne biliyim sınav stresi yaşamıyorum 19 yaşımdayım ve alıştım artık bu durumlara. Oturdum koltuğa işte aynalar falan ayarladım her şeyi.
Abi 1 aydır her yere arabayla giden ben arabayı kaldıramadım istop etti araba. Hoca bir şans daha verdi zaten elim ayağım birbirine girdi yine kaldıramadım ve bitti sınav öylece kaldım. Hocaya derdimi anlatmaya çalışıyorum hocam ben 1 aydır bu arabayı sürmüyorum debriyaj falan yumuşak geldi bana kavrayamadım falan diye bir şans daha istedim. Adam benim elimde değil diye kestirip attı.

Ya tamamda insanda birazda vicdan olmalı. Şimdi ben o arabayı kaldırsaydım belki geçecektim. Şimdi 160-170 Lira para ödeyeceğim tekrar.Para kolay kazanılmıyor , insanlar çöp toplayarak para kazanıyor. Yardımcı olma yok bir şey yok. Hepimiz insanız burada. Birde bana pişkin pişkin arabayı kaldırmak önemlidir diyor. İyi tamam önemli de uçurumun başında mıyız be adam? Yarın benim vizem var ve moralim şuanda yerlerde. Oturup ders çalışmam lazım moral mi bıraktılar adamda.

Sadece içimi dökmek için yazdım arkadaşlar. Okuyan herkese teşekkür ederim. İyi akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum nasıl kaldıramadın arabayı. Deviri 5 e getir bak bakıyım nasıl kalkıyor. Zaten kaldırdıktan sonra devamını getirmesi kolay. Debriyajı hızlı bırakmışsın. Neyse olan olmuş sağlık olsun. Moralin şimdi bozuk olabilir ancak vizeye kesinlikle çalışmalısın. 160 TL büyük çok büyük para değil. Her türlü kazanırsın.

Dostum vizeye çalışıyordum şimdi ta ki küçük yeğenimin telefonumu duvara fırlatana kadar.
Ekran patladı ve şuan dokunmatik çalışmıyor. Daha 1 ay önce 190 Liraya yaptırdım camını.
Gel de moralin bozulmasın şimdi.

Yanlış anlama, ben de ehliyetini bu sene almış bir gencim. Arabayı 2 defa üst üste kaldıramayan birine ne diye ehliyet versinler ki? Çocuk oyuncağı mı bu iş?
Vizelere gelecek olursak benim de vizelerim vardı geçen hafta, ne olursa olsun dişini sıkıp dersine çalışacaksın, mecbursun buna :)
Moralinin bozuk olması bahane olamaz öyle değil mi?

Sana tavsiye, gerekirse fazlaca gaz ver. Neden gaz veriyorsun diye soramazlar, gaza basmadan araba mı gider? Sessiz kaldırmak için çabalama yani.
Harcayacağın para için üzgünüm, ben de ehliyetini kendi başına almış biriyim. Zaten bir Dünya para bayılıyorsun, yetmezmiş gibi ek para vermek sinirini bozabilir.

Telefon konusuna gelecek olursak LG G2 telefonuma ben de 450TL'cik bayılmıştım geçen sene, olmuşla ölmüşe çare yok maalesef.

3 sene önce almıştım ehliyetimi, o zamanlar şimdiki gibi zor değildi. Sorunsuz kaldırdıktan sonra arabayı u dönüşü yaparken stop ettirmiştim arabayı, hemen gözümün ucuyla ehliyet hocama baktım, o da eliyle sakin ol tarzında bir hareket yapmıştı. Ondan sonra tekrar çalıştırarak devam etmiştim.
Kalkışta @BilgisayarKurdu 'nunda dediği gibi önemli olan aracı bir şekilde kaldırmak. Hiç kaldıramayanlar olduğu gibi aracı yarış arabası gibi gaza basanlarda oluyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı