Bugünkü "GameX" etkinliği hakkındaki düşüncelerim ve yaşadıklarım

Qwerty delisi

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. İstanbul/Kartal da oturan bir ergenim ben, yaş 15-16 gibi bir şey. 2 haftadır bugün gideceğimiz adı "GameX" olacak olan fuara gitmeyi planlıyorduk, güzel beklentiler içinde 2 haftayı geçirdik.

Ulaşım Kısmı
Bugün sabah saat 6:30 da kalkıp, Kartal'dan önce Maltepe metroya minibüsle gittim, saat 7 civarı. Minibüsten metroya, metrodan da Kadıköy'e geçiş yaptım. Sabahın erken saatlerinde arkadaşlarımla, evet beklettiler beni ama süreci etkilemeyecek diyebilirim, buluşup Eminönü'ne motor(karıştıranlar için, vapur) ile geçtik. Çok güzel sohbet ettik. Yanımıza da bizden büyük iki arkadaş geldi yolu bilmediklerini söylediler, onları da aldık, toplamda 6 kişi olduk. Karşıya geçince sohbet ede ede metroya kadar gittik, metroyla Taksim'e geçiş yaptık. Oradan da baya bir yürüdük her halde Lütfi Kırdar şeysine kadar. Ancak pek fark etmedik çünkü epey eğlendik yolda.

Sıra Bölümü
Evet oraya vardığımızda önümüzde saat 10:30 olmasına karşın inanılmaz bir kalabalık vardı. Ben diyeyim bin, siz diyin beş bin. Bu arada sıra çift yönlü he. Yani bizim sıra gidiyor, bide tam tersi yönden bir o kadar adam daha var. Neyse girdik sıraya, hala gülüyoruz eğleniyoruz, sohbet ediyoruz. Eğer o saatte orada olanlar varsa bilir, "ben Dabbeyim" diye bağırdım, küçük alkış akımları başlatmaya uğraştık. Çeşitli trollükler yani. Gayet eğlenceliydi ve içerideki vasat fuar diye anılacak olan şeyden henüz haberimiz yoktu. Spoiler vermeyeyim. Bir ara bir arkadaş dabbe kostümü yapmış kendine. Coca-Cola aracının üzerine çıktı bizim gazımızla. "Ömer o ney la Dabbe mi!?", "Dabbe!!!" nidaları yükseliyordu her yerden. Onun da fotoğrafını atacağım fuara girince fotoğraf çekildik beraber. Bu ve daha niceleri. Gerçekten keyifliydi. Hatta oraya gittiğimizi bana hissettirecek şeylerden biriydi yani.

Fuar Bölümü
İçeriye zor girdik. Ama girebildik. Sanırım 12:30 gibi olay çıkmış ama ben görmedim.
İnanın bana, oyun namına bir fuara geldiğime inanmıyordum. Oraya ilk girdiğinizde zaten cosplay-dans gösterisi diye size striptiz şov yapıyorlar. Bir firma, gerçekten kendine saygısı olmayan bir firma, tamamen dikkat çekmek için hazırlamış standı, pardon direksiz sahnemizi. Ve evet soracağınızı biliyorum, bende izledim. Yalan yok, hanım ablalar işini güzel yapıyordu. Suç onları oraya çıkaran firmada.

Standlardan en güzelleri MSI, Phoenix ve CONN'a aitti. CONN'daki o masa şeklindeki sistem rüyalarınıza girebilirdi. Bir de duvarda bir sistem vardı. Fevkaladeydi. Açıkçası oranın GameX olduğunu size hissettirebilecek standlar sadece bu üçüydü.

Kapıdan içeri girdiğinizde solunuzda Vestel görüyorsunuz. Abi Vestel nedir? Meyve sıkacağı mı ne getirmişler onun reklamını yapıyorlardı. Buzdolabı bile gördüm ulan. Hayır sen Vestel'sin, senin adı "GameX" olan bir etkinlikte ne işin var? Ne kadar yeşil verdiniz de girdiniz o kadar büyük alanı işgal etmek için? Oturup ağlayasım geldi.

Sağa doğru gittiğinizde bir silah atış yeri vardı. Ne alakaydı bilmiyorum. Sanırım bir oyunu tanıtıyorlardı ama fark edemedim hangi oyun, yine de güzel bir alandı. Hemen sağında da pil tanıtıyorlardı. İstemsizce güldüm...

Pil satılan yerin karşısında youtuberların içinde bulunduğu iddia edilen kutumsu bir alan vardı. Oradaki eleman, 30-40 yaşında olan eleman evet sen. Seni tanımıyorum. Kimsin, ne halta öyle millete bağırıp kafa tutuyorsun emin ol hiç bilmiyorum. Ama en çok sövdüklerimin arasında sen varsın. Sen oraya Murat Abi GF, Orkun Işıtmak gibi Youtube'a bir kez olsun girmiş olan herkesin bildiği ünlüleri getir, bunları topu topuna en fazla 20 metre karelik bir alana sıkıştır, sonra izdiham yaşanmasın. Yahu bağırıyor ya bir de, deli oluyorum. Vallahi tüm o kalabalığı dağıtıp kafa atasım geldi. Emin olun ne için bağırıyor hiç ama hiç umurumda değil. En azından o silah atışı yapılan yere kurulmasını sağlayabilirdi standın.

Teknosa vardı. Güzeldi. İçeride birkaç bilgisayar vardı ve gayet düzgün bir şekilde satışlarını yapıyorlardı. Lafım yok.

Fifa Turnuvası gerçekleşti. Sanırım eğlenceliydi, orada bir izdiham yaşanmadı. Yanında da The Crew oynanıyordu dev ekranlardan. Tebrik ediyorum orayla kim ilgilenmişse, "playstore", "Türk Telekom" yazılarını gördüm diyeyim. Onun dışında Melodi Kızılgün'ü görmeyi gerçekten istiyordum, gördüm tamam oldum. Kendisi cosplay yapmamıştı ama onun dışında gayet güzel cosplay'ler de vardı, direksiz hariç (/^.^\).

"Nvidia" standı, çok güzel bir custom sistemi gözünüzün önünde yapıyorlardı. Fevkaladeydi. Gerçekten emek sarfediliyor olduğunu görüyordunuz. Tebrik ediyorum, gidip görmeye değmez ama iyi iş çıkarılıyordu.

Şimdi gelelim "Monster" faciasına. Yanlış anlaşılmasın stand gayet güzeldi. Ama yine lanet, Youtuberların düzgün bir yerde konumlanmamasından ötürü, affedersiniz bok götürdü güzelim standı. CS:GO turnuvası yapılacaktı, aşağı yukarı 130 kişi isimlerini kayıt ettirdi. Her şey küçük aksaklıklar haricinde fevkalade ilerliyordu. Stand görevlileri işlerini çok düzgün yapıyorlardı. Gel gelelim bir youtuber alanı boyuna geçmeye çalışınca olanlara... "Enes Batur"du sanırım, şahsi bir garezim olduğu söylenemez ama pek iyi şeyler duymadım şimdiye kadar. Aman Allahım adam o 20 metrekarelik alandan çıkmış, bir yere gitmeye çalışıyor. Arkasından 10-11 yaşında çocuklar nasıl hayvan gibi itiyorlar. Aman Allahım. Sanırsınız arkadan tüm brazzers aktörleri geliyor. Sonra olan oldu. Bunlar monster standını devirdiler. Siz diyin 970, ben diyeyim 980 ekran kartını bulunduran 3 tane değeri en az 5000 lira olan 3 tane monster notebook yeri boyluyordu. Stand komple kırıldı. Allaha şükür bir er yiğit abimiz o özürlü veletlere güzel bir bağırış yaptı da hepsi bıçak görmüş dana gibi uzaklaştılar. Bir sessizlik oluştu nihayet ama, ben bana gelen CS:GO turnuva şansımı kaybetmiştim çünkü stand güm oldu. Oradakiler çaresiz, biz çaresiz bakınıyoruz. Turnuvayı bitirdiler. Biz de o sırada standdan notebookların güvenli şekilde alınmasına yardım ettik. Gerçekten, hani düşündükçe sinirlendiğiniz şeyler vardır ya, o yani.

Sonuç: Skandal.

Geri Dönüş Yolculuğu
İnanın tüm etkinlikten daha güzeldi. Akşam saati herkes huzurlu, güle oynaya, evimize doğru yol aldık. Hatta vapurda bir kızın numarasını aldım. Daha eğlenceliydi dönüş yolculuğumuz. Yer gök şahidim, GameX'e gittiğim için pişman değilim, ama etkinlik tamamen felaketti. Gitmeyin, gidecek arkadaşlarınıza da gitmemelerini söyleyin.

Not: Bu gönderi de kimseye art niyet beslenmemiştir. Kavga çıkarmak yahut kimseyi kışkırtmak gibi bir niyet yoktur. Görüşlerimi yazdım, gitmeyin...

GameX'den kazanımlar: Bir ihtimalle ilişkiye götürebilecek olan güzel bir kızın numarası, 9 dakikalık strip. şov stoğu, güzel bir gün, felaket bir fuar. He birde Phoenix standından muhteşem bir sticker. Dehşet havalı.

Puanım: 3/10

Düzgün yazmaya çalıştım, yazım hatam varsa lütfen görmeyi verin çok uzun yazı hepsini giderememiş olabilirim... Dabbeyle çekindiğim fotoğrafları buraya atacağım bir ara, eğer bunu okuyorsan sana çok teşekküre ediyoruz adamım günümüzü gün ettin.

Saygılar, sevgiler...

Resim buyrunuz

Dosya Ekleri

• b1bfa218-7e2e-4587-bcbb-6e1d2a392f72.jpg
    b1bfa218-7e2e-4587-bcbb-6e1d2a392f72.jpg
    116,7 KB · Görüntüleme: 470
Zaten böyle bir fuarı Türkiye'de yaparlarsa olacağı buydu. Açıkçası hiç şaşırmadım laptopların devrildiğine. Türkiye'deki oyuncu kitlesinin yarısından çoğu 13 yaş altı hepsi de Burak(bot) Oyunda, Enes Batur gibi gereksiz saçma sapan "Mayınkıraft" kanallarını izliyorlar. Bugün çarşıdan eve dönüyordum yolda 3 tane velet yaşları nereden baksanız 10-11 falan sokakta birbirlerini kovalıyorlardı. Ve birbirlerine "Kaçma gel buraya o... çocuğu, a..... si.... senin." gibi ağır küfürler ediyorlardı. Ben o yaşlardayken b*k kelimesini duyduğumda utanırdım. Şimdiki veletlere bak. Bunların hepsinden Burak Oyunda denen o küfürbaz sorumlu. Türkiye'deki oyun sektörünü onlar mahvettiler.

Ben oraya pintipanda için gitmiştim bi umut gelir diye hatta hediyemi bile hazırlamıştım. Ben cumartesi günü gittim sıra rezalet 7-8 yaşındaki çocuklar annesiyle gelmiş sırada bekliyolar hatta birkaçının biletten bile haberi yoktu galiba. Sırada bi konuşma işittim. Anne oğluna "Enes mi neyse onu görünce kızcam küfretmesin videolarında " falan diyordu. Arkadaşımla sıradayken MuratAbiGf ve Oyunbros ile fotoğraf çekildik ve insanlarlarla sohbet ettik. Ardından bir buçuk saatin sonunda içeri girebildim. İçerisi dar, çocuk dolu, insanların birbirine saygısı olmayan biryer. Hatta girişte bilet bile kontrol etmiyorlardı. Turnuvaya katılalım desek çocuklar alanı doldurmuş, msi ın standına bakıyım dedim ordada çocuk dolu bakamadım. Ama CONN bilgisayara gerçekten helal olsun adamlar çok güzel sistemler hazırlamışlar. Nvidia ve corsairin standıda güzeldi fakat tabi o izdihamda hiç birşey olmuyordu. Bide vestel var tabi. Gelmişler fuar alanın yarısını almışlar ve bir kısmına iki bayanla iki meyve sıkma makinası koyup çok güzel bir iş yapmışlar (!).

Kısaca Türkiyede böyle bir etkinliğin düzgün olması için yaş sınırı gerekli.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı