Bulanık görme nasıl tam olarak ifade edilir?

sasi

Hectopat
Miyoplar nasıl görüyor merak ettim sanki bulanık gibi ama sanki çift gibimsi görüyorum merak ettim herkes benim gibi mi görüyor?

Fotoğraf falan ile betimleme yapabilecek var mı?

Miyoplar nasıl görüyor merak ettim sanki bulanık gibi ama sanki çift gibimsi görüyorum merak ettim herkes benim gibi mi görüyor?

1 metreden sonrası kırık kırık gözüküyordu fakat gözlerimi kısınca az da olsa netleşiyordu.2.50 astigmat 2 miyop derecesi varmış gözlük aldım. İlerlemeden sen de git.

Gözlüksüz uzaktan yazıları okuyamıyorum. Televizyona yaklaşmam gerekiyor. Asıl bulanık görme muayene sonucunda belli oluyor. Doktor makinede ileri geri yapınca hangisi iyi görüyorsan gözlük numaranı ayarlıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Screenshot_1.png

Astigmat ikisi bir arada kahve misali. Bu grup arasında (tabii normal görüş hariç) en kötüsü. Maalesef bende de var.

Telefon kameranı açıp dene.
Örneğin odak seviyesini sürekli değiştirmeye çalış, önce tamamen odaksızken yavaş yavaş arttır kameranın odağını anlarsın bizi tam olarak.

Belli uygulamalar ile yapılabiliyor dediğim şey ama uygulama ismi bilmiyorum.
Eki Görüntüle 1226447

Astigmat ikisi bir arada kahve misali. Bu grup arasında (tabii normal görüş hariç) en kötüsü. Maalesef bende de var.

Yalnız örnek güzelde abartı olmuş.
1.5 ve 1.25 miyop olmama rağmen çok daha net görüyorum fotoğraftakinden.

Telefon kameranı açıp dene.
Örneğin odak seviyesini sürekli değiştirmeye çalış, önce tamamen odaksızken yavaş yavaş arttır kameranın odağını anlarsın bizi tam olarak.

Belli uygulamalar ile yapılabiliyor dediğim şey ama uygulama ismi bilmiyorum.

Yalnız örnek güzelde abartı olmuş.
1.5 ve 1.25 miyop olmama rağmen çok daha net görüyorum fotoğraftakinden.
Kesinlikle. Abartı olmasının sebebi, başlığı açan arkadaş gibi merak edenlerin anlaması için bence. Ben derecesini hatırlamıyorum ama ışık oranına bağlı olarak 3-4 metre önümü net göremiyorum, uzaklık arttıkça bulanıklılık artıyor. Tabii gözlük kullanmanın da etkisi var. Mesela gözlüğü çıkarsam 5-6 saat takmasam, yavaş yavaş asıl bozukluk derecesine düşüyor. Yani gözlüğü ilk çıkardığım andan daha net görüyorum.

Geri
Yukarı