Bulanık görme nasıl tam olarak ifade edilir?

Hocam bende de miyop var gözlük takmak istemiyorum başka çözüm var mı?
Doktora danışman lazım. Benim bildiğim lazer ameliyatları (halk dilinde çizdirme) var ama gözün durumuna göre, herkese yapılmıyor. Hatta bazılarına ameliyat yapılsa bile bir zaman sonra nüks edebiliyor.

Doktora danışman lazım. Benim bildiğim lazer ameliyatları (halk dilinde çizdirme) var ama gözün durumuna göre, herkese yapılmıyor. Hatta bazılarına ameliyat yapılsa bile bir zaman sonra nüks edebiliyor.
Hocam benimki alerji yüzünden gözümü sürekli ovaladığım için olduğunu düşünüyorum ailemde gözlük sorunu kimsede yok.
Lazer tedaviyi bir daha tekrarı olmadığı için ürperiyorum.

Ben en son 4 yıl önce filan gitmiştim doktora 0.25'di şu an yazıları okuyamıyorum etrafta ama nesneleri net görüyorum bence 2.75 filanım.

Kesinlikle. Abartı olmasının sebebi, başlığı açan arkadaş gibi merak edenlerin anlaması için bence. Ben derecesini hatırlamıyorum ama ışık oranına bağlı olarak 3-4 metre önümü net göremiyorum, uzaklık arttıkça bulanıklılık artıyor. Tabii gözlük kullanmanın da etkisi var. Mesela gözlüğü çıkarsam 5-6 saat takmasam, yavaş yavaş asıl bozukluk derecesine düşüyor. Yani gözlüğü ilk çıkardığım andan daha net görüyorum.
Bence o kadarda abartı değil. 0.75 veya 1.00 Astigmat'ım var ve bunun yarısı kadar bulanık görüyorum. (Gözlük takmıyorum)

Bu arada hem yakında hem uzakta bulanıksa Astigmat'dır

Bence o kadarda abartı değil. 0.75 veya 1.00 Astigmat'ım var ve bunun yarısı kadar bulanık görüyorum. (Gözlük takmıyorum)

Bu arada hem yakında hem uzakta bulanıksa Astigmat'dır
Kişinin bozukluk derecesine göre değişir. Resim tam yansıtamamış zaten, resim sabit ve sadece bulanıklık ön planda, anlatmak istediğim şeyi bizim gibi astigmatlar direkt anlar. Yazıları okuyamama, yüz hatlarını net görememe, 10 metreden uzaksa kişiyi-nesneyi tanıyamama gibi sıkıntılarımız var, eğer gözlük kullanmıyorsak ve göz derecemiz yüksek ise.
Hocam benimki alerji yüzünden gözümü sürekli ovaladığım için olduğunu düşünüyorum ailemde gözlük sorunu kimsede yok.
Lazer tedaviyi bir daha tekrarı olmadığı için ürperiyorum.
Yinelemek istemem ama, kesinlikle doktora görün. Ordan burdan duyduğumuz bilgiler yanıltıcı olabiliyor. Lazer operasyonunun tekrarının olup olamayacağını sadece doktor bilir, her yazılana itibar etmemek gerek.

Kişinin bozukluk derecesine göre değişir. Resim tam yansıtamamış zaten, resim sabit ve sadece bulanıklık ön planda, anlatmak istediğim şeyi bizim gibi astigmatlar direkt anlar. Yazıları okuyamama, yüz hatlarını net görememe, 10 metreden uzaksa kişiyi-nesneyi tanıyamama gibi sıkıntılarımız var, eğer gözlük kullanmıyorsak ve göz derecemiz yüksek ise.
Fotoğrafın tam yansıtamamasının sebebinin astigmat olmayan birinin bir fotoğraftan bulanıklık dışında diğer detayları anlayabileceğini sanmıyorum.

Özellikle maske olduğu zaman çok buhar olduğu için takmıyorum ama taktığım zaman sanki 720p'den 4K'ya çıkmış gibi hissediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı